«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյին Մադրիդի դատարան են կանչել հարկային խարդախության մեղադրանքով: Պորտուգալացին պետք է դատարան ներկայանա նոյեմբերի 3-ին, ԱՊԼ շրջջանակում «Չելսիի» հետ արտագնա խաղից 2 օր առաջ:
Մոուրինյոյին մեղադրում են հարկային խարդախության մեջ սեփական իմիջային իրավունքների շահույթի մասով՝ խոսքը 3,3 մլն եվրոյի մասին է, հայտնում է Eurosport-ը ESPN-ի վրա հղումով:
Իսպանիայի դատախազությունը մեղադրանք էր առաջ քաշել «Ռեալի» նախկին գլխավոր մարզչի դեմ հունիսին: Նրան մեղադրում են 2011-2012թթ. 2 հարկային հանցագործության մեջ: Մոուրինյոն «Ռեալում» 3 խաղաշրջան է անցկացրել 2010-2013թթ.: 3 տարում թիմը հաղթել է Իսպանիայի առաջնությունում, Գավաթի և Սուպերգավաթի մրցաշարերում:

30 Сентябрь 2017 - 08:41 AMT
Главного тренера «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью вызвали в мадридский суд по обвинению в налоговом мошенничестве. Португалец должен явиться в суд 3 ноября, за два дня до гостевого матча АПЛ против «Челси».
Моуринью обвиняется в налоговом мошенничестве с прибылью от собственных имиджевых прав на сумму 3,3 миллиона евро, сообщает Eurosport со ссылкой на ESPN.
Испанская прокуратура выдвинула обвинение против бывшего главного тренера «Реала» в июне. Португалец обвиняется в двух налоговых преступлениях в период с 2011 по 2012 год.
Жозе Моуринью отработал в «Реале» три сезона с 2010 по 2013-й. За три года португалец выиграл чемпионат, Кубок и Суперкубок Испании.