Ամերիկյան Լաս Վեգասում կրակոցներ են հնչել, անհայտ անձը կրակ է բացել քաղաքի ամենամեծ խաղատներից մեկում՝ Mandalay Bay-ում: «Մենք ստուգում ենք հաղորդագրությունը Mandalay Bay Casino-ի մոտակայքում կրակոցների մասին: Խնդրում ենք բոլորին շրջանցել քաղաքի այդ հատվածը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակել է Twitter-ում ոստիկանությունը:
Ըստ Hollywood Reporter-ի, առնվազն 20 մարդ է տուժել: Միևնույն ժամանակ Reuters-ը հայտնում է 2 զոհի և 24 վիրավորի մասին: Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ չեզոքացրել է հրաձիգին, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Տղամարդը, ենթադրաբար, կրակել է Mandalay Bay Hotel համալիրի պատշգամբից: Նա թիրախավորել է քանթրի երաժշտության փառատոնի մասնակիցներին:
Կրակոցների մասին հաղորդագրություններ են ստացվել նաև քաղաքի այլ մասերից, սակայն չեն հաստատվել: Ոստիկանությունը փակել է մոտակա ճանապարհները, քաղաքի օդանավակայանը դադարեցրել է աշխատանքը:

2 Октябрь 2017 - 07:33 AMT
В американском Лас-Вегасе неизвестный открыл стрельбу у одного из крупнейших в городе казино Mandalay Bay.
«Мы расследуем сообщения о стрелке вблизи/в окрестностях казино Mandalay Bay Casino. Просим всех избегать данного района», — говорится в сообщении, опубликованном в Twitter полиции.
По данным газеты Hollywood Reporter, пострадали не менее двадцати человек. В то же время Reuters сообщает о двух погибших и 24 раненых. В полиции заявили, что нейтрализовали стрелка, пишет РИА Новости.
Мужчина, предположительно, стрелял с балкона гостиничного комплекса Mandalay Bay Hotel. Он целился в посетителей фестиваля кантри-музыки, проходившего неподалеку.
Сообщения о стрельбе также поступали из других частей города, однако они не подтвердились. Полиция перекрыла ближайшие дороги, городской аэропорт Мак-Карран временно приостановил работу.