3 Հոկտեմբեր 2017 - 11:03 AMT
Լեհաստանի հավաքականը դեռևս հաղթանակ չի տարել Հայաստանում: Այսպիսի հայտարարություն է արել Լեհաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Զբիգնև Բոնեկը ֆուտբոլի աշխարհի 2018թ առաջնության Հայաստան – Լեհաստան ընտրական խաղին ընդառաջ, գրում է «Ա1+»-ը:
«Կփորձենք այս անգամ հասնել հաղթանակի: Սակայն դա այնքան էլ հեշտ գործ չէ, քանի որ Հայաստանի ընտրանին վտանգավոր մրցակից է, երբ խաղում է սեփական դաշտում, ցույց է տալիս իր լավագույն կողմերը: Հիշենք, թեկուզ, մեր առաջին խաղը հայերի հետ: Մենք միայն վերջին րոպեին կարողացանք հաղթանակ կորզել, թեև Հայաստանի հավաքականը դրանից առաջ իր հարկի տակ 0:5 հաշվով պարտվել էր Ռումինիային»,- ասել է նա: Նախկին ֆուտբոլիստը նշել է, որ իրենց համար ավելի մեծ նշանակություն ունի Հայաստանի, այլ ոչ թե Չեռնոգորիայի հետ տնային հանդիպումը:
«Եթե մենք հաղթենք Հայաստանին, ապա նվազագույնը կապահովենք 2-րդ տեղը, բացի այդ կմեծանա 1-ին հորիզոնականում մնալու մեր հնարավորությունը: Դրա համար հարկավոր է մոռանալ բոլոր հարցերը և կենտրոնանալ միմիայն հայերի հետ հանդիպման վրա», – եզրակացրել է Զբիգնև Բոնեկը:
Աշխարհի 2018թ առաջնության Հայաստան-Լեհաստան ընտրական հանդիպումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 5-ին, Երևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում:

Сборная Польши пока еще не одерживала побед в Армении. Такое заявление сделал президент Футбольной федерации Польши Збигнев Бонек.
«Попытаемся на этот раз достичь победы. Однако, это не так уж легко, поскольку сборная Армении – опасный соперник, когда играет на своем поле, демонстрирует свои лучшие стороны. Вспомним, хотя бы, наш первый матч с армянами. Мы лишь на последней минуте смогли вырвать победу, несмотря на то, что перед этим сборная Армении на своем поле проиграла Румынии со счетом 0:5», – сказал Бонек, комментируя отборочный матч Армения – Польша чемпионата мира 2018 года, пишет А1+.
Бывший футболист отметил, что для них большее значение имеет матч с Армении, нежели встреча с Черногорией на своем поле.
«Если мы победим Армению, то, как минимум, обеспечим 2-е место, кроме того, возрастет наша возможность остаться на 1-й строке. Для этого следует забыть все вопросы и сосредоточиться только на матче с армянами», – заключил Збигнев Бонек.
Отборочный матч чемпионата мира 2018 года Армения – Польша состоится 5 октября, на «Республиканском» стадионе в Ереване.