7 Հոկտեմբեր 2017 - 07:25 AMT
21 տարեկան աղջիկը զրկվել է տեսողությունից՝ «աջ աչքի ցանցաթաղանթի անոթի օկլյուզիա» ախտորոշմամբ, գրում է ՌԻԱ Նովստին South China Morning Post-ի վրա հղումով:
Ինքը աղջիկը ասել է, որ այնքան էր տարված խաղով, որ անդադար խաղում էր աշխատանքից հետո և հանգստյան օրերին:
«Այն օրերին, երբ աշխատանք չունեմ, ես սովորաբար արթնանում եմ առավոտյան ժամը 6-ին, նախաճաշում եմ և խաղում մինչև ժամը 16:00-ն: Հետո ինչ-որ բան եմ ուտում, քնում եմ և խաղում եմ մինչև գիշերվա 1-ը: Երբեմն ես այնքան եմ կլանված խաղով, որ մոռանում եմ ուտելու մասին»,-ասել է նա:
Պարբերականը նաև մեջբերել է բժշկի խոսքը, որն ասել է, թե նման ախտորոշում սովորաբար տարեցներին է հատուկ և երիտասարդների մոտ շատ հազվադեպ է հանդիպում: Բժիշկը նշել է, որ չինացի աղջկա կուրությունը , ամենայն հավանականությամբ, աչքերի գերլարվածության հետևանք է:

7 Октябрь 2017 - 07:43 AMT
21-летняя девушка играла на смартфоне целый день без остановки и в конечном итоге потеряла зрение. Ей поставили диагноз «окклюзия артерии сетчатки в правом глазу« пишет РИА Новости со ссылкой наSouth China Morning Post.
Сама китаянка рассказала, что была настолько увлечена игрой, что постоянно играла в нее после работы и в выходные.
«В дни, когда у меня нет работы, я обычно встаю в шесть часов утра, завтракаю и играю до четырех часов дня. Затем я что-нибудь ем, сплю и играю до часу ночи. Иногда я настолько поглощена игрой, что забываю поесть», — сообщила девушка.
Издание также передает слова доктора, который заявил, что окклюзия артерии сетчатки в основном встречается у престарелых и редко проявляется у молодых людей. Врач отметил, что слепота у китаянки, скорее всего, была вызвана сильным перенапряжением глаз.