7 Հոկտեմբեր 2017 - 07:55 AMT
«Էվերթոնի» հարձակվող Ուեյն Ռունին ծերանոցում է աշխատում՝ դա պատիժ է ավտոմեքենան անսթափ վիճակում վարելու համար: Նա պետք է 100 ժամ աշխատի Չեշիրի իր առանձնատնից ոչ հեռու գտնվող տարեցների խնամքի տանը:
Ռունին օրական առնվազն 12 ժամ է աշխատում: Նրան տեսել են ցանկապատը ներկելիս: Ռունին ասել է թիմակիցներին, թե իրեն դուր է գալիս այն վայրը, որը նշանակել է դատարանը, գրում է evrosport-ը Mirror-ի վրա հղումով:
Ոստիկանությունը Ռունիին ձերբակալել էր օգոստոսի 31-ին, երբ ֆուտբոլիստը տուն էր վերադառնում երեկույթից: Դատարանը մեղադրեց նրան անսթափ վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար և հասարակական աշխատանք կատարելու պատիժ սահմանեց: «Էվերթոնն» իր հերթին տուգանեց նրան 325.000 եվրոյով:

7 Октябрь 2017 - 08:13 AMT
Нападающий «Эвертона» Уэйн Руни приступил к исполнению наказания за вождение в нетрезвом виде. Форварду назначены 100 часов работ в доме престарелых неподалеку от его особняка в Чешире.
Руни проводит за работой не менее 12 часов в сутки. Англичанин был замечен за покраской забора. Руни заявил одноклубникам, что ему нравится место, в которое его определил суд, пишет Eurosport со ссылкой на Mirror.
Полиция арестовала Руни 31 августа, когда игрок возвращался домой после одной из вечеринок. Суд обвинил Уэйна в вождении в нетрезвом виде и наказал общественными работами.