Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպմանն ընդառաջ Իլհամ Ալիևը շարունակում է սադրանքները: Այդ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանն՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից արձակված կրակոցից հայ զինծառայող Չապլին Մարգարյանի մահվանը:
Հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորումէ ստացել ՀՀ ԶՈւ զինծառայող, շարքային Չապլին Արմենի Մարգարյանը (ծնված 1998թ.):

11 Октябрь 2017 - 10:30 AMT
В преддверии встречи президентов Армении и Азербайджана Ильхам Алиев продолжает провокации. Об этом написал в своем микроблоге в Twitter пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян.
Таким образом он прокомментировал гибель армянского военнослужащего Чаплина Маркаряна вследствие стрельбы ВС Азербайджана.
10 октября на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных в северо-восточном направлении границы РА, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий ВС РА, рядовой Чаплин Арменович Маркарян (1998 года рождения).