11 Հոկտեմբեր 2017 - 13:54 AMT
Հայաստանի հավաքականի ավագ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի դիրքի փոփոխությունը նպաստել է նրա խաղի բարելավմանն ընթացիկ խաղաշրջանում: Այսպիսի կարծիք է հայտնել անգլիացի պաշտպան Նայջել Ուինթերբերնը, որն առավել հայտնի է իր խաղով Լոնդոնի «Արսենալում»:
Ըստ նրա, Մխիթարյանի խաղի բարելավումը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ հիմա Մխիթարյանն այն դիրքում է խաղում, որին սովոր էր Դորտմունդում, գրում է The Express-ը:
«Կարծում եմ, նա ականավոր ֆուտբոլիստ է»,-ասել է Ուինթերբերնը:
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շատ արդյունավետ է սկսել խաղաշրջանը Անգլիայի Պրեմիեր լիգայում:ԱՊԼ նոր խաղաշրջանի 5 մեկնարկային հանդիպման արդյունքում 28-ամյա հայ ֆուտբոլիստը 6 միավոր է վաստակել «գոլ+փոխանցում» համակարգով (1 գոլ և 6 արդյունավետ փոխամնցում): Ընդ որում նախորդ ամբողջ խաղաշրջանի ընթացքում էր Մխիթարյանը 5 միավոր վաստակել (4 գոլ և 1 արդյունավետ փոխանցում) 24 խաղում:

Изменение позиции полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна способствовало улучшению его игры в этом сезоне. Такое мнение выразил английский футбольный защитник, наиболее известный по выступлениям за лондонский «Арсенал» Найджел Уинтерберн.
По словам Уинтерберна, улучшение игры Мхитаряна связано с тем, что он сейчас играет в той позиции, в которой привык в Дортмунде, пишет The Express.
«Я думаю, что он выдающийся игрок», – сказал английский футболист.
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генрих Мхитарян очень результативно начал для себя новый сезон английской Премьер-лиги. В новом сезоне АПЛ в активе 28-летнего армянского футболиста, который принял участие в каждой из встреч, уже 7 очков по системе «гол+пас» (1 гол и 6 результативных передач). При этом за весь прошлый сезон АПЛ Мхитарян набрал пять очков (4 гола и 1 результативная передача) в 24 матчах.