19 Հոկտեմբեր 2017 - 13:03 AMT
«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում «Օլիմպիակոսի» (3:1) դեմ խաղի լավագույն ֆուտբոլիստն է ճանաչվել: Արգենտինացին աչքի է ընկել գոլով և գոլային փոխանցմամբ:
Մեսսին 2017/18 խաղաշրջանում «Բարսելոնայի» 11 խաղից 10-ի լավագույն ֆուտբոլիստն է ճանաչվել: Լա Լիգայի 8 և Չեմպիոնների լիգայի 3 խաղում Մեսսին աչքի չի ընկել միայն «Ժիրոնայի» հետ խաղում, գրում է eurosport.ru-ն:
2017/18 խաղաշրջանի 13 խաղում Մեսսին 15 գոլի և 4 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել: Նա Արգենտինայի հավաքականի միակ ֆուտբոլիստն է, որը գոլի հեղինակ է դարձել 2017-ի պաշտոնական խաղերում: «Բարսելոնան» 9 միավոր է հավաքել և Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում առաջատարն է:

19 Октябрь 2017 - 13:39 AMT
Нападающий «Барселоны» Лионель Месси признан лучшим игроком матча группового этапа Лиги чемпионов против «Олимпиакоса» (3:1). Аргентинец отметился голом и голевой передачей.
Месси оказывался лучшим игроком в 10 из 11 матчах «Барселоны» в новом сезоне. Среди восьми игр Ла Лиги и трех в Лиге чемпионов футболист не выделился в матче чемпионата против «Жироны», пишет Eurosport.
На счету Месси 15 голов и 4 ассиста в 13 матчах сезона-2017/18. Месси– едиственный игрок сборной Аргентины, который забивал в официальных матчах в 2017 году.