«Արսենալի» նախկին ֆուտբոլիստ Մարտին Կիոունը կարծում է, որ «Մանչեսթեր Յուայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն արժանի էր «Հադերսֆիլդ Թաունից» կրած պարտությանն ԱՊԼ 9-րդ փուլի խաղում:
Ըստ նրա, մարզիչն արժանի էր պարտության նաև այն պատճառով, որ մեկնարկային կազմում խաղադաշտ դուրս չբերեց Հայաստանի հավաքականի և ՄՅՈւ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին, գրում է Daily Star-ը:
«Չեմ կարող ձերբազատվել այն մտքից, որ մեկնարկային կազմում չընդգրկելով Ռեշֆորդին ու Մխիթարյանին, Մոուրինյոն ստացավ այն, ինչին արժանի էր: Նա զրկեց իր թիմն ազատությունից՝ սահմանափակելով այն: Դա չի կարելի շտկել մատի մեկ շարժումով: Սա մի փոքր խայտառակ պարտություն էր ՄՅՈւ համար»,-ասել է Կիոունը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» պարտվել է «Հադերսֆիլդ Թաունից» ակումբին անգլիական Պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրի խաղում: Հանդիպումն անցել է Հադերսֆիլդում և ավարտվել է 2:1 հաշվով հօգուտ տան տերերի: Մանկունիացներն առաջին պարտությունն են կրել մրցաշարում:

Бывший игрок «Арсенала» Мартин Киоун считает, что главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью заслужил поражение от «Хаддерсфилд Таун» в матче 9-го тура АПЛ.
По его словам, тренер заслужил это поражение и тем, что не выпустил полузащитника сборной Армении и МЮ Генриха Мхитаряна в стартовом составе, пишетDaily Star.
«Не могу избавиться от мысли, что, не выпустив Рэшфорда и Мхитаряна в стартовом составе, Моуриньо получил то, что заслужил. Он лишил свою команды свободы, ограничив ее. Это не то, что можно исправить по щелчку пальцев. Это немного позорное поражение для МЮ», – отметилКиоун.
«Манчестер Юнайтед» проиграл клубу «Хаддерсфилд Таун» в матче девятого тура английской Премьер-лиги. Встреча проходила в Хаддерсфилде на стадионе «Джон Смит — Гэлфарм» и завершилась со счетом 2:1 в пользу хозяев. Манкунианцы потерпели первое поражение в турнире.