Տեխասում բարեգործական համերգի ժամանակ, որի հասույթը կուղղվի փոթորիկներից տուժածներին, բեմ են բարձրացել ԱՄՆ նախկին նախագահները, որոնք տարբեր ժամանակաշրջաններում ղեկավարել են երկիրը:
Հավաքվածների առջև հանդես են եկել ԱՄՆ 39-րդ նախագահ Ջիմի Քարթերը (1977—1981), 41-րդ նախագահ Ջորջ Բուշ-ավագը (1989—1993), նրա որդին՝ 43-րդ նախագահ Ջորջ Բուշ-կրտսերը (2001—2009), 42-րդ նախագահ Բիլ Քլինթոնը (1993—2001) և 44-րդ նախագահ Բարաք Օբաման (2009 — 2017), գրում է ՌԲԿ-ն The New York Times-ի վրա հղումով:
Այդ քանակի նախկին ԱՄՆ նախագահներն առաջին անգամ էին միասին բեմ բարձրանում: Իր նախորդներին հատուկ տեսաուղերձով ողջունել և միջոցների հավաքագրմանը նպաստելու համար շնորհակալություն է հայտնել գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
Ընդհանուր առմամբ ակցիայի ընթացքում հաջողվել է հավաքել ավելի քան 31 մլն դոլար:
2017-ին ԱՄՆ-ն տուժել է 3 հզոր փոթորկից, որոնք ավերածությունների և զոհերի պատճառ են դարձել: Հոկտեմբերի սկզբին Թրամփի վարչակազմը դիմեց Կոնգրեսին՝ տուժածների համար միջոցներ հատկացնելու հարցումով: Այդ գումարից 16 մլրդ դոլար կծախսվի պետական հումանիտար պարենային ծրագրի վրա, և 13 մլրդ դոլար՝ կհատկացվի անմիջապես տուժածներին:

На сцену благотворительного концерта в Техасе, сборы от которого пойдут на помощь пострадавшим от ураганов, вышли пятеро ныне живущих президентов США, которые в разное время руководили страной.
Перед собравшимися зрителями появились одновременно 39-й президент США Джимми Картер (1977—1981), 41-й президент США Джордж Буш-старший (1989—1993), его сын, 43-й президент США Джордж Буш-младший (2001—2009), 42-й президент США Билл Клинтон (1993—2001) и 44-й президент страны Барак Обама (2009 — 2017), пишет РБК со ссылкой на The New York Times.
Такое количество экс-президентов США впервые собирается на одной сцене. Своих предшественников в специальном видеообращении поблагодарил за помощь в сборе средств действующий хозяин Белого дома Дональд Трамп.
Всего в ходе акции удалось собрать более $31 млн.
В 2017 году на США обрушилось три сильных урагана, ставшие причиной значительных разрушений и жертв: «Харви», «Ирма» и «Мария». В начале октября администрация Дональда Трампа заявила о запросе в конгресс на выделение средств для помощи пострадавшим. В общей сложности Белый дом оценил объем необходимых средств в $29 млрд. Как поясняли чиновники, $16 млрд из этих денег пойдет на государственную гуманитарную продовольственную программу, а $13 млрд — непосредственно жертвам стихии.