«Մարսելի» երկրպագուները «Պարի Սեն Ժերմենի» բրազիլացի հարձակվող Նեյմարի ուղղությամբ կողմնակի առարկաներ են նետել Ֆրանսիայի առաջնության 10-րդ փուլի խաղի ժամանակ:
Երբ Նեյմարը պատրաստվում էր տուգանայինն իրացնել «Մարսելի» դարպասի մոտ, նրա ուղղությամբ նաև շշեր են նետել: Սպասարկող անձնակազմը ստիպված է եղել վահաններով փակել բրազիլացի հարձակվողին, գրում է Lenta.ru-ն:
Հանդիպումն ավարտվել է 2:2 հաշվով: 33-րդ րոպեին Նեյմարը գոլի հեղինակ է դարձել, իսկ 87-րդ րոպեին հեռացվել է խաղադաշտից 2-րդ դեղին քարտ ստանալու համար:
10 տուրից հետո «ՊՍԺ»-ն 26 միավորով գլխավորում է Ֆրանսիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակը: «Մարսելը» 18 միավորով 5-րդ հորիզոնականում է:

Фанаты «Марселя» забросали посторонними предметами бразильского нападающего «Пари Сен-Жермен» Неймара во время матча десятого тура чемпионата Франции.
Во время подачи углового у ворот «Марселя» в Неймара полетели в том числе бутылки. Стюарды были вынуждены прикрывать бразильского форварда щитами, пишет Lenta.ru.
Встреча завершилась со счетом 2:2. На 33-й минуте Неймар стал автором гола, а на 87-й минуте был удален с поля за вторую желтую карточку.
После десяти туров ПСЖ с 26 очками возглавляет турнирную таблицу чемпионата Франции. «Марсель» с 18 очками располагается на пятой строчке.