26 Հոկտեմբեր 2017 - 10:22 AMT
Խառը մենամարտերի (ММА) Bellator 185 մրցաշարում Հոլանդիան ներկայացնող հայազգի Գեղարդ Մուսասիի և ռուսաստանցի Ալեքսանդր Շլեմենկոյի մենամարտի ուղիղ եթերը 792.000 մարդ է դիտել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը MMAfighting-ի վրա հղումով:
Մենամարտը կայացել է հոկտեմբերի լույս 21-ի գիշերն ամերիկյան Անաքսվիլում: Շլեմենկոն զիջել է Մուսասիին մրցավարների միաձայն որոշմամբ՝ 3-ն էլ նախապատվությունը տվել են Մուսասիին 29:28 հաշվով: Ընդ որում Մուսասիի աչքը վնասվել էր առաջին ռաունդում:
Հեռուստատեսությամբ կամ տեսահավելվածներով մենամարտը դիտած հանդիսատեսի միջին թիվը ավելի քան 520.000 է եղել, ինչը քիչ է Bellator-ի 2017-ի մրցումների միջին ցուցանիշից, որը մոտ 660.000 է: Մենամարտի գագաթնակետին այն դիտել է 792.000 մարդ:
Հուլիսին Մուսասին պայմանագիր էր կնքել Bellator-ի հետ 6 մենամարտի համար: UFC նախորդ 5 մենամարտում Մուսասին ևս հաղթել է, այժմ նա 43 հաղթանակ ունի, որից 35-ը՝ վաղաժամ, 6 պարտություն և 2 ոչ ոքի: Շլեմենկոն 10 պարտություն է կրել MMA-ում, 56 հաղթանակ, որից 31-ը՝ վաղաժամ:

Зрительская аудитория у телеэкранов во время главного поединка на турнире Bellator 185 между голландским бойцом смешанных единоборств армянского происхождения Гегардом Мусаси (Мовсесян) и россиянином Александром Шлеменко составила 792.000 человек.
Турнир прошел в ночь на 21 октября в американском Анкасвилле (штат Коннектикут). Шлеменко уступил Мусаси единогласным решением судей – все трое отдали предпочтение армянину со счетом 29:28. При этом спортсмен из Нидерландов в первом раунде получил тяжелое повреждение глаза после удара россиянина.
Среднее число зрителей, посмотревших турнир по ТВ или в видеоприложениях, составило более 520 тыс человек, что меньше среднего показателя для турниров Bellator в 2017 году, который составляет 660 тыс человек, пишет ТАСС со ссылкой на портал MMAfighting.
В пиковый момент, когда на ринге шел бой Мусаси и Шлеменко, цифра зрителей достигла показателя в 792 тыс человек.
Мусаси в июле подписал с Bellator контракт на шесть боев. Предыдущие пять своих поединков в Абсолютном бойцовском чемпионате (UFC) Мусаси также выиграл, теперь на его счету 43 победы (35 – досрочно), шесть поражений и две ничьи в ММА.