51-ամյա Ալեքսանդր Գրիգորյանը որոշել է հեռանալ «Արարատի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից: Մոտակա հանդիպումներին ընդառաջ թիմը կմարզվի փոխնախագահի և ավագ մարզիչ Պողոս Գալստյանի ղեկավարությամբ:
«Ես որոշել եմ հեռանալ «Արարատի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից: Բանն այն է, որ ի սկզբանե մենք պայմանավորվածություն ունեինք, որ ես կօգնեմ թիմին արդյունքի հասնել սկզբնական շրջանում: Ես 100 տոկոսով կատարեցի իմ առաջադրանքը: Դրանում կարելի է համոզվել՝ նայելով մրցաշարային աղյուսակին, որտեղ «Արարատը» առաջատարն է և 12 միավորով գերազանցում է մոտակա մրցակցին:
Իսկ հիմա մտադիր եմ զարգանալ և առաջ շարժվել: Շնորհակալ եմ ֆուտբոլիստներին՝ առանց նրանց մանրակրկիտ աշխատանքի հաջողությունն անհնար կլիներ: Ես միշոտ զգացել եմ ակումբի ղեկավարության ըմբռնումն ու աջակցությունը: Շնորհակալ եմ նաև երկրպագուներին, որոնք ամեն խաղում սատարել են ինձ և «Արարատին»: Ես հեռանում եմ մաքուր խղճով, աշխատանքն «Արարատում» վառ էր ու հիանալի»,-ասել է Գրիգորյանը, հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը:

51-летний Александр Григорян принял решение покинуть пост главного тренера московского футбольного клуба «Арарат». К ближайшим встречам команду будет готовить вице-президент и старший тренер «Арарата» Погос Галстян. Об этом сообщает пресс-служба «Арарата».
«Я принял решение покинуть пост главного тренера ФК «Арарат». Дело в том, что изначально у нас была договоренность, что я помогу команде добиться результата в первом круге. Я со своей задачей справился на 100 процентов. Это можно судить по турнирной таблице, где «Арарат» уверенно лидирует с 12-очковым отрывом от ближайших преследователей»,- отметил Григорян.
«Теперь я планирую развиваться и двигаться дальше. Благодарю футболистов, без кропотливого труда которых успех был бы невозможен. Я всегда находил понимание и чувствовал поддержку руководства клуба. Огромное спасибо и болельщикам, которые на каждом матче горячо поддерживали меня и «Арарат». Я ухожу с чистой совестью, хорошим результатом, работа в «Арарате» была яркой и прекрасной историей», — рассказал бывший тренер «Арарата».