27 Հոկտեմբեր 2017 - 07:47 AMT
Հոկտեմբերի 20-ի երեկոյան 41-ամյա ադրբեջանցին խուճապ է առաջացրել գերմանական Կասելի երկաթուղային կայարանում:
Կասել-Վիլհելմսհյոհ կայարան ժամանած գնացքի ուղեկցորդները հայտնել են ոստիկանությանը, որ ուղևորներից մեկն իրենց ագրեսիվ է պահում: Երբ ոստիկանները փորձել են հանդարտեցնել նրան, ադրբեջանցին սկսել է բղավել, որ ուղեբեռում ռումբ ունի և կպայթեցնի այն, գրում է Haqqin.az-ը գերմանական Llokalo24-ի վրա հղումով:
Հանգստացնելու համար տղամարդուն, որը ալկոհոլի ազդեցության տակ էր, ոստիկաններն ուժ են կիրառել: Խուզարկվել է ադրբեջանցու ուղեբեռն ու անձնական իրերը՝ ռումբ չի հայտնաբերվել: Գերմանական պարբերականը չի նշել նրա անունը, սակայն նշել է, որ նա ֆրանսիական անձնագիր ուներ և խմած էր:
Ադրբեջանցու դեմ քրեական գործ է հարուցվել, նրան բերման են ենթարկել, սակայն հետո ազատ են արձակել 500 եվրո տուգանքի դիմաց:

27 Октябрь 2017 - 07:23 AMT
Вечером 20 октября 41-летний азербайджанец в состоянии алкогольного опьянения вызвал панику на вокзале немецкого Касселя.
Проводники поезда, прибывшего на станцию Кассель-Вильгельмсхёх, сообщили сотрудникам федеральной полиции, что один из пассажиров ведет себя очень агрессивно. Когда полицейские попытались успокоить дебошира, он стал кричать, что у него в багаже бомба, которую немедленно взорвет, пишет Haqqin.az со ссылкой на местное издание Llokalo24.
Для того, чтобы успокоить мужчину, сотрудники полиции были вынуждены применить силу. Затем был проведен обыск багажа и личных вещей азербайджанца, имя которого не сообщается. Бомбы у него не оказалось.
Немецкое издание отмечает, что азербайджанец путешествовал с французским паспортом. Тест на алкоголь выявил, что мужчина находился в состоянии сильного алкогольного опьянения.
Федеральная полиция Германии возбудила уголовное дело против азербайджанца и задержала его. Однако он позже был освобожден, так как у него оказалось достаточно денег, чтобы заплатить штраф в размере 500 евро, который ему назначил судья после консультаций с федеральным прокурором.