«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է, որ վնասվածքից հետո խաղադաշտ դուրս կգա նույնիսկ եթե դրա համար ստիպված լինի ջրի վրայով քայլել:
36-ամյա ֆուտբոլիստը վնասել է ծունկը բելգիական «Անդերլեհտի» հետ խաղում Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակչում: Նա մտադիր է վերադառնալ խաղադաշտ մինչև 2017-ի ավարտը:
«Երբ ես վնասվածք ստացա, ես մի նպատակ ունեի՝ վերադառնալ, ֆուտբոլ խաղալ: Ես նույնը կլինեմ, կաղալով չեմ վերադառնա, ես խաղադաշտ դուրս կգամ այնպես, ինչպես ես եմ ուզում: Եթե հարկ լինի ջրի վրայով քայլել, ես դա կանեմ»,-ասել է նա, գրում է Lenta.ru-ն Sky Sports-ի վրա հղումով::
2017-ի օգոստոսին Իբրահիմովիչը վերադարձավ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»՝ մեկամյա պայմանագիր կնքելով: 2016/17 խաղաշրջանում նա թիմի կազմում 46 հանդիպման է մասնակցել բոլոր մրցաշարերում, 28 գոլի հեղինակ դարձել և ճանաչվել է ակումբի լավագույն ռմբարկուն:

Нападающий «Манчестер Юнайтед» Златан Ибрагимович заявил, что вернется на поле после травмы, даже если для этого придется идти по воде.
«Когда я получил травму, это было легко для меня. У меня была одна цель — вернуться, играть в футбол. Я вернусь точно так же, как и приходил. Я не вернусь хромым. Я выйду на поле именно так, как я этого хочу. Если нужно будет идти по воде, то я сделаю это», — сказал форвард, пишет Lenta.ru со ссылкой на Sky Sports.
В августе Ибрагимович вернулся в «Манчестер Юнайтед», подписав однолетний контракт. Его предыдущее соглашение с клубом истекло в июле. В сезоне-2016/2017 он провел за команду 46 матчей во всех турнирах, забив 28 мячей и став лучшим бомбардиром клуба.
36-летний швед продолжает восстанавливаться от травмы связок колена, которую он получил в матче четвертьфинала Лиги Европы с бельгийским «Андерлехтом». Он вернется в строй к концу 2017 года.