1 Նոյեմբեր 2017 - 10:04 AMT
Հայաստանի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ օրեր են եղել, երբ լացը եկել է, երբ կարծում էր, որ ոչինչ չի ստացվի: Այդ մասին ֆուտբոլիստը խոսել է «Մատչ ՏՎ»-ին տված հարցազրույցում:
«Երբ ստորագրեցի «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ պայմանագիրը, կարծես երազում լինեի: Չէի հավատում, որ դա տեղի ունեցավ: Իհարկե, շատ էի ուրախացել, մի քանի շաբաթ չէի կարողանում ուշքի գալ: Երբ խաղում էի «Մետալուրգում», մարդիկ կասկածում էին, կարծում էին, որ ինձ համար դժվար կլինի հասնել «Յունայթեդ» և Դորտմունդ: Բայց ես պատրաստ եմ հաղթահարել դժվարությունները, դրանք ավելի ուժեղ են դարձնում: Օրեր են եղել, երբ լացս գալիս էր: Կարծում էի՝ ոչինչ չի ստացվի: Բայց հաջորդ օրը մոռանում էի ամեն ինչ և դուրս էի գալիս մարզադաշտ, մարզվում էի: Նվիրվում էի 100 տոկոսով, նույնսկ ավելի»,-պատմել է Մխիթարյանը:
Խոսելով «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի հետ գործակցության մասին՝ նա նշել է. «Շատերը չեն սիրում Մոուրինյոյին: Բայց հնարավոր չէ սիրված լինել բոլորի կողմից: Նա ունի ինչպես իր առավելությունները, այնպեսլ էլ իր թերությունները, սակայն նա աշխարհի ուժեղագույն մարզիչներից է, ինչն արդեն ապացուցել է»:
Մխիթարյանը նաև պատմել է մայրական կողմի տատի մասին. «Մայրական տատս Մոսկվայից էր: Մանկության տարիներին ես մի քանի ամիս Մոսկվայում էի անցկացնում: Այն ժամանակ շատ էի երկրպագում «Սպարտակին»: Հիմա հետևում եմ ոչ միայն Ռուսաստանի, այլ նաև Հայաստանի և Ուկրաինայի առաջնություններին:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян признался, что были дни, когда он плакал, думал, что ничего не получится. Об этом футболист заявил в интервью «Матч ТВ».
«После того как подписал контракт с «МЮ», все было как сон. Не верилось, что это произошло. Конечно, сильно радовался, несколько недель не мог прийти в себя. Когда играл в «Металлурге», люди сомневались. Считали, что дойти до «Юнайтед» и Дортмунда мне будет сложно. Но я готов преодолевать трудности. Они делают сильнее.
Были дни, когда плакал. Думал, что ничего не получится. Но на следующий день забывал и выходил на поле, тренировался. Отдавался на 100%, даже больше»,- рассказал Мхитарян.
Говоря о работе с тренером «МЮ» Жозе Моуринью, он отметил: «Многие не любят Жозе Моуринью. Но ты не можешь быть любим всеми. У него есть как плюсы, так и минусы, но он один из сильнейших тренеров в мире, что уже и доказал».
Армянский игрок рассказал также о бабушке с маминой стороны.
«Бабушка с маминой стороны – москвичка. В детстве проводил в Москве несколько месяцев в году. Тогда сильно болел за «Спартак». Сейчас слежу не только за чемпионатом России, но и за чемпионатами Армении и Украины»,- добавил Мхитарян..