Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ Տեխասի նահանգի Սազերլենդ-Սփրինգս քաղաքի եկեղեցում ահաբեկչություն է իրականացվել: Ինքնաձիգով զինված տղամարդը կրակ է բացել եկեղեցում, որի հետևանքով 26 մարդ զոհվել է, մոտ 20-ը՝ վիրավորվել: Կասկածյալը հայտնաբերվել է մահացած: Պաշտոնապես նրա ինքնությունը դեռ հաստատված չէ, սակայն ըստ արտահոսքի իրավապահ մարմիններից նրա անունը Դևին Քելլի է:
2012-ին Քելլին դատապարտվել է ռազմական դատարանի կողմից կնոջ և երեխայի վրա ենթադրյալ հարձակման համար, որից հետո նրան ազատել են զինված ուժերի շարքերից անվայել վարքի համար, գրում է ՌԻԱ Նովոստին Los Angeles Times-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ Քելլին 2012-2014թթ. ծառայել է ՌՕՈւ շարքերում ավիացիայի շարքայինի ամենացածր կոչումով: Ըստ ԶՈւ ներկայացուցիչ Էնն Ստեֆանեկի, Քելլին դատապարտվել էր 12 ամսվա ազատազրկման կնոջ և երեխայի վրա հարձակվելու համար: 2014-ին նա ազատ էր արձակվել:

5 ноября в штате Техас произошел теракт. По данным властей, 26 человек погибли и около 20 были ранены в результате стрельбы в церкви в Сазерленд-Спрингс неподалеку от города Сан-Антонио в Техасе.
Стрелявший был вооружен автоматической винтовкой. Подозреваемый обнаружен мертвым. Официально его личность не подтверждена. Согласно утечкам из правоохранительных органов в СМИ, его имя Девин Келли, пишет РИА Новости.
Как сообщает издание Los Angeles Times со ссылкой на представителя ВВС США Энн Стефанек, подозреваемого в стрельбе Келли в 2012 году судили военным судом за предполагаемое нападение на жену и ребенка, после чего его уволили из ВВС за недостойное поведение.
Ранее стало известно, что Келли в 2010-2014 годах служил в ВВС в самом низком звании необученного рядового авиации. При этом он был уволен со службы с порицанием и подвергнут трибуналу.
Как заявила Стефанек, его судили военным судом по двум пунктам в связи с предполагаемым нападением на жену и ребенка. Келли был осужден и приговорен к 12 месяцам лишения свободы. В 2014 году он освободился, добавила представитель ВВС.