Հերսոնեսում (Կրետե) ավարտված շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությունում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը Լեւոն Արոնյանի բացակայությամբ չկարողացավ հաղթել Սերբիային՝ 2:2:
Գաբրիել Սարգսյանը հաղթանակ տարավ երկրորդ խաղատախտակի առջև, Սերգեյ Մովսեսյանը և Հրանտ Մելքումյանը ոչ-ոքի խաղացին, իսկ Հովհաննես Գաբուզյանը պարտվեց վերջին խաղատախտակի առջև:
Հավաքականը վաստակած 10 միավորով 12-րդ հորիզոնականում է, ինչը վերջին տարիների ամենավատ արդյունքն է։
Եվրոպայի չեմպիոն հռչակվեց Ադրբեջանի ընտրանին։
Կանանց հավաքականը զբաղեցրել է իններորդ տեղը: Եզրափակիչ տուրում մեր թիմը խոշոր՝ 0.5:3.5 հաշվով զիջեց Ռուսաստանի հավաքականին: Միայն Լիլիթ Գալոյանը երրորդ խաղատախտակի առջև կարողացավ ոչ-ոքի խաղալ: Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը եւ Մարիա Գեւորգյանը պարտություն կրեցին:

На завершившемся в Херсонесе (остров Крит) командном чемпионате Европы по шахматам мужская сборная Армении в отсутствии Левона Ароняна не смогла обыграть сборную Сербии – 2:2.
Габриел Саркисян одержал победу на второй доске, Сергей Мовсесян и Грант Мелкумян сыграли вничью, а на последней доске Оганес Габузян потерпел поражение.
Армянская команда набрала 10 очков и заняла 12-е место, что является худшим результатом за последние годы, сообщает пресс-служба НОКА.
Тройку призеров составили Азербайджан, Россия и Украина.
Женская сборная Армении по шахматам заняла 9-е место на командном чемпионате Европы. В заключительном туре армянская команда с крупным счетом 0,5:3,5 уступила сборной России.
Лишь Лилит Галоян на третьей доске смогла сделать ничью. Элина Даниелян, Лилит Мкртчян и Мария Геворгян свои партии проиграли.