Նոյեմբերի 5-ին Տեխասի բապտիստական եկեղեցում տեղի ունեցած կրակոցների պատճառը կարող էր լինել Դևին Քելլիի ընտանեկան կոնֆլիկտը: Այդ մասին հայտնել է Տեխասի հասարակական անվտանգության դեպարտամենտի ներկայացուցիչ Ֆրիմեն Մարտինը:
Նա հայտարարել է, որ զոքանչը, որը կանոնավոր կերպով այցելում էր Սազերլենդ Սփրինգսի բապտիստական եկեղեցի, սպառնալիքներ է ստացել Քելլիից: Հաջողվել է նաև պարզել, որ Քելլիի ընտանիքում բազմիցս են վիճաբանություններ եղել, նա մի քանի անգամ ծեծել է կնոջն ու խորթ որդուն, գրում է Լենտա.ռու-ն CNN հեռուստաալիքի վրա հղումով:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրակոցների պատճառ է համարում Քելլիի հոգեկան խնդիրները:
Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ Տեխասի նահանգի Սազերլենդ-Սփրինգս քաղաքի եկեղեցում ահաբեկչություն է իրականացվել: Ինքնաձիգով զինված տղամարդը կրակ է բացել եկեղեցում, որի հետևանքով 26 մարդ զոհվել է, մոտ 20-ը՝ վիրավորվել: Կասկածյալը հայտնաբերվել է մահացած:

7 Ноябрь 2017 - 07:40 AMT
Причиной стрельбы, которая 5 ноября произошла в баптистской церкви в Техасе, мог стать конфликт в семье Девина Келли, учинившего бойню. Об этом рассказал представитель департамента Техаса по общественной безопасности Фримен Мартин.
Он заявил, что теща, регулярно посещавшая баптистскую церковь в Сазерленд-Спрингс, получала от Келли угрозы. Также удалось выяснить, что в семье Келли неоднократно вспыхивали конфликты, он несколько раз избивал жену и пасынка, пишет Lenta.ru со ссылкой на телеканал CNN.
Президент США Дональд Трамп говорил, что считает причиной стрельбы «проблемы с психикой» Келли.
Девин Келли утром 5 ноября вошел в церковь города Сазерленд-Спрингс в Техасе и начал стрелять по прихожанам. Погибли 26 человек. Келли было 26 лет, он служил в ВВС США и был уволен оттуда, знакомые Келли назвали его странным человеком и изгоем. По словам одноклассников предполагаемого убийцы, он был атеистом и часто называл верующих глупцами. После нападения на церковь Келли покончил с собой у себя в машине.