ԱՄՆ և ՌԴ նախագահներ Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Վիետնամում կայանալիք Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովի շրջանակում չի կայանա: Այդ մասին հայտարարել է Սպիտակ տան քարտուղար Սառա Սանդերսը:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն ասել է, որ համաձայնեցումը դեռ շարունակվում է, վերջնական հստակություն դեռ չկա:
Կրեմլն ու Վաշինգտոնը չէին բացառում, որ նախագահները կարող են հանդիպել նոյեմբերի 10-11-ը Վիետնամում կայանալիք գագաթնաժողովի շրջանակում: Պուտինն արդեն Վիետնամում է, նա մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա, այդ թվում Ճապոնիայի վարչապետի, Չինաստանի, Վիետնամի, Ֆիլիպինների ղեկավարների հետ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, թե հնարավոր բանակցությունները Պուտինի հետ կարևոր են, ըստ նրա, Մոսկվան կարող է նպաստել Փհենյանի հանդեպ ճնշման սաստկացմանը:Վերջին անգամ նախագահները հանդիպել են հուլիսին Գերմանիայում G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակում:

10 Ноябрь 2017 - 09:23 AMT
Формальная встреча президентов США и России Дональда Трампа и Владимира Путина на саммите АТЭС во Вьетнаме не состоится. Об этом заявила представитель Белого дома Сара Сандерс. Ее цитирует агентство Блумберг.
По словам Сандерс, встречу не удастся организовать из-за плотного рабочего графика Трампа, пишет РИА Новости со ссылкой на Bloomberg.
В Кремле эти данные не подтвердили. Пресс-секретарь президента Дмитрий Песков сказал, что согласование продолжается, ясности пока нет.
Москва и Вашингтон не исключали, что президенты могут встретиться на полях саммита АТЭС во Вьетнаме, который проходит 10-11 ноября. Путин уже прибыл в страну. Он проведет ряд двусторонних встреч, в том числе с премьером Японии, а также лидерами Китая, Вьетнама и Филиппин.
Сам Трамп выразил надежду на встречу с российским лидером и назвал возможные переговоры важными. По его словам, Москва может помочь усилить давление на Пхеньян. Темами для обсуждения также назывались урегулирование на Украине, Сирия и борьба с терроризмом. Последний раз лидеры встречались на полях саммита G20 в Германии в июле.