13 Նոյեմբեր 2017 - 12:58 AMT
Նոյեմբերի 14-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մոսկվայում կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին: Այդ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը հայտարարել էր, որ ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման շրջանակներում Հայաստանի և Արդբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում նախատեսված է: «Հանդիպում նախատեսված է։ Չեմ կարող ասել՝ երբ կլինի։ Պայմանավորվածություն կլինի ու այդ մասին կհայտարարվի», – ասել էր փոխնախարարը։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարր Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել էր, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և իր հանդիպումը կարող է կայանալ նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ բանակցությունների շրջանակում: Մամեդյարովը նշել էր, որ հանդիպելու է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում:

13 Ноябрь 2017 - 12:40 AMT
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 14 ноября в Москве проведет встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию. Об этом в своем микроблоге в Twitter немногим ранее сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Ранеезамглавы МИД Армении Шаварш Кочарян заявил, что запланирована такжевстреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в рамках карабахского урегулирования.
Глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров 16 ноября в Москве встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.