20 Նոյեմբեր 2017 - 10:02 AMT
Մադրիդի «Ռեալը» թիմի ավագ մարզիչ Զինեդին Զիդանին կփոխարինի Գերմանիայի հավաքականի մարզիչ Յոահիմ Լյովով, եթե ֆրանսիացին հեռանա պաշտոնից:
Ըստ իսպանական Don Balon-ի, մադրիդյան ակումբի ղեկավարությունը մտահոգված է թիմի ցածր ցուցանիշներով: «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը նախկինի պես վստահում է Զիդանին, սակայն արդեն գիտի, թե ով կփոխարինի նրան, եթե վերջինս հեռանա, գրում է Lenta.ru-ն:
Պերեսը բանակցել է Յոահիմ Լյովի հետ, որը ոգևորությամբ է ընդունել այդ պաշտոնում իր նշանակման հավանականությունը:
Զիդանը գլխավորեց ակումբը 2016-ի հունվարին; Նրան հաջողվել է հաղթել Իսպանիայի առաջնությունում և Սուպերգավաթում, աշխարհի ակումբային առաջնությունում, ինչպես նաև 2 անգամ հաղթել Չեմպիոնների լիգայում և ՈւԵՖԱ Սուպերգավաթում: 2017/18թթ. խաղաշրջանում «Ռեալը» 3-րդն է Իսպանիայի առաջնությունում՝ հետ մնալով առաջատար «Բարսելոնայից» 10 միավորով:
Լյովը գլխավորում է Գերմանիայի հավաքականը 2006-ից: Նրա ղեկավարությամբ բունդեսթիմը 2014-ին հաղթեց աշխարհի առաջնությունում:

Мадридский «Реал» заменит главного тренера Зинедина Зидана на наставника сборной Германии Йоахима Лева, если француз покинет свой пост.
По информации испанского издания Don Balon, руководство мадридцев обеспокоено низкими результатами команды. Президент «Реала» Флорентино Перес по-прежнему доверяет французскому тренеру, но уже определился с заменой на случай его отставки, пишет Lenta.ru.
Перес провел переговоры с Левом, который с воодушевлением принял перспективу своего назначения.
Зидан возглавил клуб в январе 2016 года. С тех пор ему удалось выиграть чемпионат и Суперкубок Испании, клубный чемпионат мира, а также по два раза победить в Лиге чемпионов и Суперкубке УЕФА. В сезоне-2017/2018 «Реал» идет на третьем месте в первенстве Испании, отставая от лидирующей «Барселоны» на 10 очков.
Лев возглавляет сборную Германии с 2006 года. Под его руководством бундестим в 2014-м году победила на чемпионате мира.