Ղարաբաղյան հակամարտության լուծումը ոչ թե մեզ, այլ ուրիշների համար է ցավոտ լինելու: Այսպիսի հայտարարություն է արել ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանը` լրագրողների խնդրանքով անդրադառնալով նախագահ Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե «Ղարաբաղյան հակամարտության լուծումը ցավոտ է լինելու»:
«Գերագույն գլխավոր հրամանատարի խոսքերը ես չեմ մեկնաբանում, բայց «շատ ցավոտ»-ի մասին կասեմ` դա ոչ թե մեզ համար, այլ ուրիշների համար է ցավոտ լինելու», – ասել է Լևոն Մնացականյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Անդրադառնալով վերջին շրջանում քննարկվող «Զինծառայողի կարգավիճակի ու զինապարտության» մասին նոր օրենքին և դրա ազդեցությանը կրթության, գիտության վրա՝ Լևոն Մնացականյանն ասել է, որ առաջին տեղում պետք է լինի երկրի պաշտպանությունը, որից հետո` մնացածը:

22 Ноябрь 2017 - 11:22 AMT
Решение карабахского конфликта будет болезненным не для армянской стороны, а для других. Об этом заявил министр обороны Нагорного Карабаха Левон Мнацаканян, говоря о заявлении президента Армении Сержа Саргсяна о том, что «решение карабахского конфликта будет болезненным».
«Слова верховного главнокомандующего я не комментирую, но что касается того, что будет «очень болезненным», скажу, что не для нас, а для других», – отметил он, пишет Aysor.am.
Через несколько дней после встречи Саргсян — Алиев в Женеве 16 октября президент Армении Серж Саргсян, будучи гостем в политической школе «Андраник Маркарян» правящей Республиканской партии Армении, заявил: «В арцахском вопросе будет болезненное решение. Решения не может быть без компромиссов».