ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանը հոսպիտալացվել է ծանր վիճակում: Այդ մասին հայտնել է Ջիգարխանյանի անվան Մոսկվայի դրամատիկ թատրոնի մամուլի քարտուղար Նատալյա Կորնեևան: Դիաբետի ֆոնի վրա ոտքերն անշարժացել են: Նրան հիվանդանոց է տարել ռեժիսոր Յուրի Կլեպիկովը:
Կորնեևան նշել է, որ դեռևս հավաստի տեղեկություն չկա, թե հատկապես որ բուժհաստատությունում է դերասանը և ինչն է առողջական վիճակի վատթարացման պատճառ դարձել, գրում է «Զվեզդա» հեռուստաալիքը:
«Վերջին օրերին նա դժվարությամբ էր քայլում, գործնականում դուրս չէր գալիս իր աշխատասենյակից: Ջիգարխանյանը հիմա մեկուսացել է կոլեկտիվի մի մասից և հիմնականում ընկերների շրջապատում է գտնվում, որոնք, իբր, խնամակալ են և այլն», -ասել է Կորնեևան:
ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան և ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանի կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի և վերջինիս պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրի տները խուզարկվել են: «Խուզարկություններ են կատարվել Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի բնակարանում: Առգրավվել են Արմեն Ջիգարխանյանի արտասահմանյան անձնագիրն ու նրա բժշկական փաստաթղթերը, ինչպես նաև Ռոմանովսկայայի համերգների և ներկայացումների գրառումները»,-ասել է Մազուրը:

Народный артист СССР Армен Джигарханян госпитализирован в тяжелом состоянии. Об этом сообщила порталу пресс-секретарь Московского драматического театра имени Джигарханяна Наталия Корнеева.
У артиста отказали ноги на фоне диабета.В больницу его отвез режиссер Юрий Клепиков.
Корнеева отметила, что в настоящий момент нет достоверной информации, в какое именно лечебное учреждение увезли Джигарханяна и что стало причиной для этого, пишет телеканал «Звезда».
«Последние дни ему трудно было ходить, он практически из своего кабинета перестал выходить. Сейчас Армен Борисович от части коллектива отдалился и в основном находится в окружении своих друзей, которые якобы его опекуны и т.д.», – сказала Корнеева.
26 октября в Театре Джигарханяна прошли обыски. Это было связано с обращением 82-летнего актера в правоохранительные органы с заявлением о краже общегражданского паспорта. Он подозревает в этом свою супругу Виталину Цымбалюк-Романовскую, которая младше его на 50 лет.