1 Դեկտեմբեր 2017 - 09:54 AMT
Բաքվում ձերբակալվել է «Ժողովրդական ճակատ» կուսակցության ակտիվիստ, բլոգեր Նամիկ Սադիղլին: Սադիղլին բերման է ենթարկվել Բաքվի ոստիկանության Նասիմինի շրջանի 18-րդ բաժանմունք:
Ակտիվիստին մեղադրում են Ադրբեջանի Վարչական խախտումների օրենսգրքի 535.1 հոդվածով՝ անհնազանդություն ոստիկանության օրինական պահանջներին: Նրան կարող են կալանավորել 1 ամսով: Բլոգերի գործը քննվելու է Բաքվի Նասիմինի շրջանի դատարանում, հայտնում է Haqqin.az-ը:
Ըստ կուսակցության ակտիվիստի, Սադիղլին ակտիվ է եղել սոցցանցերում և տեսանյութեր է տեղադրել ընդդիմության հակակառավարական ցույցերի մասին:

В Баку задержан активист партии Народного фронта, блогер Намик Садыглы. Как сообщили члены ПНФА, Садаглы был доставлен в 19-е отделение полиции Насиминского района Баку.
Активиста обвиняют по статье 535.1 (неподчинение законным требованиям полиции) Кодекса Административных нарушений. Его могут подвергнуть аресту сроком на один месяц. Дело блогера будет рассмотрено в бакинском суде, пишетHaqqin.az со ссылкой на Turan.
По словам активистов ПНФА, Садыглы был активен в соцсетях и занимался размещением там видеороликов об антиправительственных акциях оппозиции.