1 Դեկտեմբեր 2017 - 13:05 AMT
Ռուսաստանաբնակ Արտուշ Ասրյանը Պետրոզավոդսկից դարձել է մարտական սամբոյի Ռուսաստանի գավաթի մրցաշարի հաղթողը:
«Նա շատ համարձակ մարզիկ է, 2 անգամ հաղթել է ՌԴ երիտասարդական առաջնություններում, 3 անգամ դարձել է երկրի առաջնությունների բրոնզե մրցանակակիր: Ասրյանի հաղթանակը նրա մեծ աշխատասիրության և նպատակսլացության արդյունք է; Սամբոյով նա զբաղվում է 12 տարեկանից»,-ասվում է Պետրոզավոդսկի քաղաքային իշխանությունների հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է նաև, որ Արտուշի հայրն ու պապը ազատ ոճի ըմբշամարտի սպորտի վարպետներ են, իսկ պապը՝ Հայաստանի 5-ակի չեմպիոն, գրում է Rusarminfo-ն:

1 Декабрь 2017 - 12:53 AMT
30 ноября армянин из Петрозаводска самбист Артуш Асрян стал обладателем Кубка России по боевому самбо, который проходил в Нижегородской области.
«Это очень смелый самбист, который дважды побеждал в молодежных чемпионатах России и трижды становился бронзовым призером чемпионатов страны. Победа Артуша – итог его огромного трудолюбия и одержимости. Борьбой самбо он занимается с 12 лет»,- говорится в сообщении администрации Петрозаводского городского округа.
Также отмечается, что и отец, и дед Артуша – мастера спорта по вольной борьбе, дед — пятикратный чемпион Армении, пишет Rusarminfo.