4 Դեկտեմբեր 2017 - 07:06 AMT
Ինչպես մեկնարկային տուրում, բոլոր հինգ պարտիաները՝ Ֆաբիանո Կարուանա-Լևոն Արոնյան, Ուեսլի Սո-Յան Նեպոմնյաշչի, Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ-Հիկարու Նակամուրա, Վիշվանաթան Անանդ-Մայքլ Ադամս, Սերգեյ Կարյակին-Մագնուս Կարլսեն, ավարտվել են ոչ ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակը երկու տուրից հետո հետևյալ տեսքն ունի՝ Նեպոմնյաշչի, Կարուանա, Արոնյան, Կարյակին, Կարլսեն, Անանդ, Ադամս, Վաշյե-Լագրավ, Նակամուրա, Սո՝ 1-ական միավոր, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Դեկտեմբերի 4-ին երրորդ տուրում կխաղան Արոնյան-Կարյակին, Նեպոմնյաշչի-Կարուանա, Կարլսեն-Անանդ, Ադամս-Վաշյե-Լագրավ, Նակամուրա-Սո զույգերը:

4 Декабрь 2017 - 07:16 AMT
Армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл вничью с Фабиано Каруаной во втором туре международного шахматного супертурнира London Chess Classic (10 участников, круговая система) в Лондоне.
Этот турнир является заключительным, пятым этапом Grand Chess Tour.
Все пять партий – Фабиано Каруана – Левон Аронян, Уэсли Со – Ян Непомнящий, Максим Вашье-Лаграв – Хикару Накамура, Вишванатан Ананд – Майкл Адамс, Сергей Карякин – Магнус Карлсен – как и в стартовом туре, завершились вничью, сообщает пресс-служба НОКА.
Положение после двух туров: Непомнящий, Каруана, Аронян, Карякин, Карлсен, Ананд, Адамс, Вашье-Лаграв, Накамура, Со – по 1 очку.
В третьем туре 4 декабря встречаются Аронян – Карякин, Непомнящий – Каруана, Карлсен – Ананд, Адамс – Вашье-Лаграв, Накамура – Со.