6 Դեկտեմբեր 2017 - 07:59 AMT
Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Մատչ ՏՎ»-ին տված հարցազրույցում պատմել է Մանչեսթերում իր կյանքի և հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչի հետ իր ընթրիքի մասին:
«Հաճախ եմ քաղաք գնում ընթրելու: Ինձ այստեղ շատ է դուր գալիս, հատկապես Սբ Ծննդյան տոնավաճառի օրերին այստեղ շատ գեղեցիկ է: Նրբաբլիթներ են վաճառում շոկոլադե միջուկով, գինի՝ մի խոսքով, ամեն ինչ տոնական է: Հայկական ռեստորանն առաջիններից էր, որ ես այցելեցի, երբ Մանչեսթեր եկա: Ես ծանոթացա սեփականատիրոջ հետ, հիմա մենք լավ ընկերներ ենք, հուսով եմ, որ մեր ընկերությունը կշարունակվի»,-ասել է Մխիթարյանը:
Ըստ նրա, վերջին անգամ նա հայկական ռեստորան էր հրավիրել Իբրահիմովիչին «Սենթ Էթյենի» հետ խաղից առաջ, որտեղ Զլատանը 3 գոլի հեղինակ դարձավ:
«Զլատանը ծանր բնավորություն ունի, բոլորը չեն հարմարվում: Մարդիկ չեն հասկանում նրա կատակները, թե ինչ է խոսում: Գուցե, ուղղակի չե՞ն ուզում հասկանալ: Բայց ես առաջին իսկ օրվանից լավ հարաբերություններ եմ ունեցել նրա հետ: Նույնիսկ երբ նա «Մանչեսթերում» չէր, մենք շփվում էինք, պահպանում էինք կապը:
Բոլորը գիտեն, որ Իբրահիմովիչն իրեն աստված է համարում: Բայց երբ մենք վայրէջք կատարեցինք Ռոստովում, ես նրան ասացի. «Հիմա տեսնո՞ւմ ես, թե ով է այստեղ աստվածը»: Սա կատակ է: Ուղղակի բազմաթիվ հայեր կային և բոլորն իմ անունն էին բղավում: Դրանից հետո նա հասկացավ, որ այնտեղ մեկ այլ աստված էլ կա՝ ես»,-կատակել է Մխիթարյանը:
Դեկտեմբերի 5-ին «Մատչ ՏՎ»-ն փաստագրական ֆիլմ է հեռարձակել եվրոպական ֆուտբոլիս աստղ, ինչպես ասվում է ֆիլմում, Հենրիխ Մխիթարյանի մասին: Ֆիլմի հեղինակներ Միխայիլ Մոսակովսկին և Նոբել Առուստամյանը հյուրընկալվել են Հենրիխին, 2 օր անցկացրել նրա հետ և ներկա գտնվել ՄՅՈւ- «Տոտենհեմ» խաղին: «ՄԱՏՉ ՏՎ»-ի գլխավոր պրոդյուսեր Թինա Կանդելակին ասել է. «Հենրիխն արդեն լեգենդ է և մենք ցանկանում ենք պատմել նրա պատմությունը»:

6 Декабрь 2017 - 07:34 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян и интервью «Матч ТВ» рассказал о своей жизни в Манчестере и ужине с нападающим манкунианцев Златане Ибрагимовиче.
«Часто выбираюсь в город, чтобы поужинать. Мне тут очень нравится, зимой проводят Рожественские ярмарки, тут очень классно в это время! Дают блинчики с шоколадной пастой, вино, в общем – все новогоднее. Армянский ресторан – один из первых, который я посетил, когда приехал в Манчестер. Я познакомился с хозяином, мы сейчас очень хорошо дружим, и я надеюсь, что эта дружба будет продолжаться!» – отметил Мхитарян.
По его словам, последним игроком, кого он пригласил в армянский ресторан, был Ибрагимович. Армянин пригласил его тудаперед игрой с «Сент-Этьеном», когда Ибрагимович забил три мяча.
«У Златана очень тяжелый характер и не всем он подходит. Люди не понимают его шутки и о чем он говорит. Может, просто не хотят понять? Но у меня с первого дня с ним хорошие отношения. Даже когда он восстанавливался вне «Манчестера», мы общались, держали связь.
Все знают, что Ибрагимович считает себя богом. Но когда мы приземлились в Ростове, я ему сказал: «Вот видишь, кто тут бог теперь?» Шучу. Просто было очень много армян, все кричали мое имя. После этого он понял, что там есть и другой бог – это я»,- пошутил Мхитарян.
5 декабря на телеканале «Матч ТВ» вышел документальный фильм о полузащитнике сборной Армении и «Манчестер Юнайтед», звезде европейского футбола – Генрихе Мхитаряне.Михаил Моссаковский и Нобель Арустамян слетали в гости к футболисту, чтобы узнать, как живет и играет в Англии звезда футбола. Вместе с Мхитаряном российские журналисты провели два дня и сходили на матч «Манчестер Юнайтед» – «Тоттенхэм».