Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար էդվարդ Նալբանդյանը Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Կոձիասի հրավերով դեկտեմբերի 12-13-ը պաշտոնական այցելություն կկատարի Աթենք: Այս մասին հայտնում ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վաչությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանը Աթենքում հանդիպում կունենա Հունաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Հայաստանի և Հունաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 1992 թվականի հունվարի 20-ին: 2016-ի հուլիսի 21-ին Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հունաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանը։ 2016-ի սեպտեմբերի 6-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլան:

По приглашению министра иностранных дел Греции Никоса Кодзиаса глава МИД Армении Эдвард Налбандян 12-13 декабря посетит Афины. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
В рамках визита Налбандян проведет встречи с высшим руководством Греции.
Дипломатические отношения между Арменией и Грецией были установлены 20 января 1992 года. 21 июля 2016 года Фадей Чарчоглян, чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Греции, вручил свои верительные грамоты президенту Греческой Республики Прокопису Павлопулосу. 6 сентября 2016 года Нафсика Нэнси Эва Врайла, чрезвычайный и полномочный посол Греческой Республики, вручила свои верительные грамоты президенту Армении Сержу Саргсяну.