15 Դեկտեմբեր 2017 - 07:16 AMT
Առնվազն 4 երեխա է զոհվել և 7-ը ծանր վիրավորվել Ֆրանսիայի հարավում գնացքի հետ դպրոցական ավտոբուսի բախման հետևանքով:
Միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 14-ին Միլա քաղաքի մոտ: Ականատեսները հայտնում են, որ գնացքն ուղղակի «2 մասի է կիսել ավտոբուսը», գրում է пишет Deutsche Welle-ն AFP-ի վրա հղումով:
Նշվում է, որ զոհերի թիվը դեռ կարող է աճել:
«Իմ բոլոր մտքերն այդ սարսափելի վթարի զոհերի ու նրանց ընտանիքների հետ է»,-գրել է Twitter-ում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը: Նա պետության ռեսուրսների «տոտալ մոբիլիզացիա է» հայտարարել՝ օգնելու համար վթարից տուժածներին:
2017-ի հունվարին Իտալիայում վթարվեց Ֆրանսիայից վերադարձող ավտոբուսը հունգարացի դպրոցականներով: 15 մարդ զոհվեց:

15 Декабрь 2017 - 06:55 AMT
По меньшей мере 4 ребенка погибли и 7 были тяжело ранены в результате столкновения школьного автобуса с поездом на юге Франции.
Инцидент произошел вечером 14 декабря, в районе города Мила. Очевидцы сообщают, что поезд буквально «разрезал автобус на две части», пишет Deutsche Welle со ссылкой на агентство AFP.
Отмечается, что число жертв может увеличиться.
«Все мои мысли сейчас с жертвами этого ужасного столкновения и их семьями», – написал в своем Twitter президент Франции Эмманюэль Макрон. Он объявил «тотальную мобилизацию» ресурсов государства для помощи жертвам аварии.
В январе 2017 года в Италиипопал в аварию и загорелся возвращавшийся из Франции автобус с венгерскими школьниками. Тогда погибло 16 человек.