22 Դեկտեմբեր 2017 - 10:45 AMT
Կուբայի Պետխորհրդի և Նախարարների խորհրդի նախագահ Ռաուլ Կաստրոն հայտարարել է, որ կհեռանա պաշտոնից 2018-ի ապրիլին: Այդ մասին 86-ամյա պաշտոնյան հայտարարել է դեկտեմբերի 21-ին Ժողովրդական իշխանության ազգային վեհաժողովի նիստում:
«Երբ ապրիլի 19-ին ձևավորվի Ժողովրդական իշխանության ազգային վեհաժողովի նոր կազմը, կավարտվի իմ երկրորդ և վերջին ժամկետը պետության և կառավարության ղեկավարի պաշտոնում: Կուբան նոր նախագահ կունենա»,-հայտարարել է Կաստրոն, գրում է Lenta.ru-ն Juventud Rebelde-ի վրա հղումով:
Ռաուլ Կաստրոն գլխավորում է երկիրը 2008-ից, երբ պաշտոնից հեռացավ նրա ավագ եղբայրը՝ Ֆիդել Կաստրոն, որը 50 տարի շարունակ ղեկավարել էր Կուբան:

22 Декабрь 2017 - 09:07 AMT
Председатель Госсовета и Совета министров Кубы Рауль Кастро сказал, что покинет свой пост в апреле 2018 года. Заявление он сделал 21 декабря на заседании Национальной ассамблеи народной власти.
«Когда 19 апреля будет сформирован новый состав Национальной ассамблеи народной власти, завершится мой второй и последний срок на посту главы государства и правительства. У Кубы появится новый председатель», — заявил Кастро, пишет Lenta.ru со ссылкой на Juventud Rebelde.
86-летний Рауль Кастро возглавляет страну с 2008 года, когда с должности ушел его старший брат Фидель, правивший Кубой на протяжении 50 лет.