23 Դեկտեմբեր 2017 - 07:26 AMT
ՊՍԺ նախագահ Նասեր Ալ Հելայֆին մեկնաբանել է լուրերն այն մասին, որ բրազիլացի հարձակվող Նեյմարը հիասթափված է ՊՍԺ տեղափոխվելու փաստից և 2018-ի ամռանը մտադիր է «Ռեալ» տեղափոխվել:
«Անհնար է, որ Նեյմարը «Ռեալ» տեղափոխվի: Շանս չկա»,-ասել է Ալ Հելայֆին As-ին տված հարցազրույցում, հայտնում է Eurosport-ն As-ի վրա հղումով:
2017-ի օգոստոսին ՊՍԺ-ն գնեց «Բարսելոնայի» հարձակվող Նեյմարին 222 մլն եվրոյով և վարձակալության վերցրեց «Մոնակոյի» հարձակվող Քիլիան Մբապեին, որին ակումբը մտադիր է գնել 2018-ի ամռանը 180 մլն եվրոյով:
Ըստ Corriere dello Sport-ի, 2018-ի ամռանը Նեյմարը ՊՍԺ-ում կփոխարինի Դիբալային, իսկ բրազիլացին պայմանագիր կկնքի «Ռեալի» հետ:

23 Декабрь 2017 - 07:53 AMT
Президент ПСЖ Нассер Аль-Хелайфи прокомментировал слухи о том, что бразильский нападающий парижан Неймар разочарован трансфером в ПСЖ и летом 2018 года хочет перебраться в «Реал».
«Переход Неймара в «Реал» невозможен. Нет шансов», – отметил Аль-Хелайфи, пишет Eurosport со ссылкой на As.
В августе 2017-го ПСЖ приобрел нападающего «Барселоны» Неймара за 222 миллиона евро и взял в аренду форварда «Монако» Килиана Мбаппе, которого клуб должен выкупить летом 2018 года за 180 миллионов. По информации Corriere dello Sport, следующим летом Неймара в «ПСЖ» заменит Дибала, а бразилец подпишет контракт с «Реалом».