26 Դեկտեմբեր 2017 - 07:58 AMT
Իտալական «Ինտերը» բանակցություններ է սկսել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ձեռք բերելու հնարավորության շուրջ, գրում է Sports.ru-ն:
Ակումբի տնօրեն Վալտեր Սաբատինին հանդիպել է ֆուտբոլիստի գործակալ Մինո Ռայոլայի հետ: «Ինտերը» մտադիր է վարձակալել Մխիթարյանին:
Ավելի վաղ ՄՅՈւ գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել էր, որ Մխիթարյանը կարող է հեռանալ թիմից: Նա ասել էր, թե յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ իր գինն ունի:
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շնորհակալություն է հայտնել իր երկրպագուներին «ջերմագույն աջակցության» համար՝ անդրադառնալով «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի քվերակության արդյունքներին:«Իմ երկրպագուներն իմ մոտիվացիան են: Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր քվեարկել են իմ օգտին, և առհասարակ` հայ ժողովրդին ինձ ցուցաբերած ջերմագույն աջակցության համար», գրել է ֆուտբոլիստն իր ֆեյսբուքյան էջում:

26 Декабрь 2017 - 08:52 AMT
Руководство «Интера» начало обсуждать возможность приобретения полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна.
Директор «нерадзурри» Вальтер Сабатини встретился с агентом футболиста Мино Райолой. «Интер» собирается арендовать Мхитаряна, пишет Sports.ru со ссылкой на FcInterNews.
Ранее главный тренер «МЮ» Жозе Моуринью сообщил, что Мхитарян может покинуть команду. По словам португальца, у каждого игрока есть своя цена.
20 декабря Мхитарян в составе «Манчестер Юнайтед» на 69-й минуте заменил шведского нападающего Златана Ибрагимовича в матче против «Бристоль Сити», а «Манчестер Юнайтед» уступил со счетом 1:2. Последний раз до этого Мхитарян выходил на поле 25 ноября в матче против «Брайтона». Сообщалось, что после того матча у полузащитника возник конфликт с главным тренером МЮ Жозе Моуринью.