28 Դեկտեմբեր 2017 - 14:31 AMT
Իտալական «Յուվենտուսը» հրաժարվել է վաճառել Պաուլո Դիբալային անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդին»՝ £70-ի և ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի դիմաց։ Այս մասին գրում է բրիտանական The Sun պարբերականը։
Իտալական ակումբը պատրաստ է հրաժեշտ տալ Դիբալային միայն մոտ £86-ի դիմաց։ Արգենտինացի ֆուտբոլիստի պայմանագիրն ակումբի հետ լրանում է 2021-22 թվականներին։
Տևական ժամանակահատված է՝ լուրեր են շրջանառվում, որ «ՄՅՈւ»-ն մտադիր է վաճառել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «կարմիր սատանաների» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին։ Միջազգային ԶԼՄ-ները գրում են, որ 28-ամյա հայ ֆուտբոլիստով հետաքրքրված են իտալական «Ինտերը» և գերմանական «Բորուսինան»։

28 Декабрь 2017 - 14:06 AMT
МЮ предлагал туринскому клубу за футболиста 79 миллионов евро (£70 млн), а также в потенциальную сделку были включены права на полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна, сообщает Sun.
Отмечается, что руководство итальянского клуба готово расстаться с Дибалой за £86 млн. Контракт аргентинского форварда рассчитан до конца сезона-2021/22.
Дибала в этом сезоне принял участие в 25 матчах в составе «Ювентуса», забив 15 мячей и отдав 3 результативных передачи. В активе Мхитаряна 20 матчей во всех клубных турнирах, в которых он отметился 2 голами и 5 результативными передачами.