29 Դեկտեմբեր 2017 - 06:44 AMT
Նյու Յորքի 5-հարկանի շենքում բռնկված հրդեհից 12 մարդ է զոհվել: Եվս 4-ը լուրջ այրվածքներ է ստացել, հայտնել է քաղաքապետ Բիլ դե Բլազիոն:
Հրդեհը բռնկվել է դեկտեմբերի 28-ին Նյու Յորքի Բրոնքս թաղամասի բնակելի տանը: Քաղաքային իշխանությունները չեն բացառում, որ զոհերի թիվը կարող է աճել, գրում է Deutsche Welle-ն:
Հրդեհը բռնկվել է երկրորդ հարկում, կրակը արագ տարածվել է շենքով մեկ՝ թույլ չտալով վերին հարկերի բնակիչներին հեռանալ տարածքից: Բռնկման պատճառը դեռևս անհայտ է: Ականատեսներից մեկը պնդում է, որ տան մոտ բռնկվել են աղբամանները, որից հետո կրակը տարածվել է շենքի վրա:

В результате пожара в пятиэтажном жилом доме в Нью-Йорке погибли 12 человек. Еще четыре человека получили серьезные ожоги, сообщил мэр Билл де Блазио.
Пожар произошел вечером 28 декабря в жилом доме в нью-йоркском районе Бронкс. Власти города не исключают, что число жертв может возрасти, пишет Deutsche Welle.
Пожар начался на втором этаже, огонь быстро охватил здание, блокировав жильцов на верхних этажах. Причина возгорания пока неизвестна. Один из очевидцев утверждает, что что около дома загорелись мусорные баки, после чего огонь перекинулся на здание.