8 Հունվար 2018 - 08:53 AMT
«Վնասվածքն անցյալում է, ես կրկին գերազանց մարզավիճակում եմ: Մարտին դիտում եմ անցնելու «Բորուսիայում», որից հետո պարզ կդառնա, կկարողանամ արդյոք ֆուտբոլային կարիերա սկսել: Եթե ինձ ասեն, որ ես գոհացնում եմ իրենց և հարկավոր է մի քիչ մարզվել, ես այդպես էլ կանեմ»,-ասել է մարզիկը, գրում է Lenta.ru-ն Daily Express-ի վրա հղումով:
Մարզիկը պատմել է, որ երազում է հանդես գալ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում: «Ես խոսել եմ Ալեքս Ֆերգյուսոնի հետ և խնդրել եմ նրան բարեախոսել ինձ համար: Նա պատասխանել է, որ եթե ես առողջ լինեմ և լավ մարզավիճակում, նա կտեսնի, թե ինչ կարելի է անել»,-ասել է նա:
Հունիսին մարզիկն արդեն հայտարարել էր, որ մտաիրդ է մարզվել «Բորուսիայի» հետ՝ խոստովանելով, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկրպագուն է և երազում է խաղալ այդ թիմի կազմում:
2017-ի օգոստոսին Բոլտը մասնակցում էր 100-ական մետր 4 փոխանցավազքի Լոնդոնի աշխարհի առաջնությունում, սակայն վնասվածք ստացավ և չհասավ եզրագծին: Նույն առաջնությունում նա բրոնզ նվաճեց: Այդ մրցաշարը վերջինը դարձավ Բոլտի կարիերայում:
Բոլտը 8-ակի օլիմպիական չեմպիոն է և աշխարհի 11-ակի չեմպիոն, և 100 մ (9,58 վայրկյան) և 200 մ (19,19 վայրկյան) դիստանցիայի մրցավազքերի ռեկորդակիր:

Восьмикратный олимпийский чемпион в беге на 100 метров Усейн Болт ищет варианты для начала карьеры футболиста.
«Травма позади, и я снова в отличной форме. В марте пройду просмотр в «Боруссии» Дортмунд, после чего станет ясно, смогу ли я начать футбольную карьеру. Если в Боруссии мне скажут, что я достаточно хорош и что нужно немного потренироваться, я так и сделаю»,— заявил ямайский спринтер, пишет Lenta.ru со ссылкой на Daily Express.
Спортсмен рассказал о мечте выступать за «Манчестер Юнайтед». «Я разговаривал с Алексом Фергюсоном и попросил его замолвить за меня словечко. Он ответил, что, если я буду здоров и в форме, он посмотрит, что можно сделать», — отметил он.
В июне легкоатлет уже рассказывал, что собирается тренироваться с «Боруссией». При этом он является болельщиком «Манчестер Юнайтед» и не раз говорил, что хочет сыграть в их составе.
В августе 2017 года бегун участвовал в эстафете 4 по 100 метров на чемпионате мира в Лондоне, однако получил травму и не сумел финишировать. На том же мировом первенстве он завоевал бронзу в забеге на дистанции 100 метров. Этот турнир стал последним в карьере Болта.
Болт — восьмикратный олимпийский чемпион и 11-кратный чемпион мира. Ямаец — рекордсмен мира в беге на дистанции 100 метров (9,58 секунды) и 200 метров (19,19 секунды).