17 Հունվար 2018 - 09:57 AMT
Խառը ոճի մարտարվեստի իռլանդացի մարտիկ Քոնոր Մաքգրեգորը զրկվել է թեթև քաշային կարգում UFC չեմպիոնի տիտղոսից: Այդ մասին հայտնել է իրավիճակին իրազեկ աղբյուրը:
«Քոնորը զրկվել է տիտղոսից, քանի որ երկար ժամանակ չի պաշտպանել այն»,-ասել է աղբյուրը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Մաքգրեգորը վերջին մենամարտը UFC-ում անցկացրել է UFC 205 մրցաշարում 2016-ի նոյեմբերին՝ տեխնիկական նոկաուտով 2-րդ ռաունդում հաղթելով ամերիկացի Էդդի Ալվարեսին: 2017-ի հունվարի 27-ին նա մենամարտել է բռնցքամարտի կանոններով ամերիկացի Ֆլոյդ Մեյուեզերի հետ՝ պարտվելով տեխնիկական նոկաուտով 10-րդ ռաունդում:
Ըստ UFC նախագահ Դեյնա Ուայթի, Մաքգրեգորը տիտղոսային մենամարտի իրավունք կստանա առաջնությունում՝ ելույթները վերսկսելուց անմիջապես հետո:
Մաքգրեգորը 24 հանդիպում է անցկացրել խառը մենամարտերում՝ 21 հաղթանակ տանելով, որից 18-ը՝ վաղաժամ, և 3 պարտություն կրելով: UFC առաջնության առաջին տիտղոսը նա նվաճել է 2015-ին: Նա առաջինն էր պատմության մեջ, որը 2 տիտղոսի արժանացավ տարբեր քաշային կարգերում միաժամանակ: Սակայն, նոյեմբերի 27-ին հայտարարվեց, որ իռլանդացին զրկվել է UFC չեմպիոնի կոչումից կիսաթեթև քաշում՝ զիջելով այն բրազիլացի Ժոզե Ալդոյին:

17 Январь 2018 - 09:04 AMT
Ирландский боец смешанного стиля Конор Макгрегор лишен чемпионского титула Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) в легком весе. Об этом сообщил источник, знакомый с ситуацией.
«Конор лишится титула, поскольку не защищал его длительное время. Он, как и говорилось, должен будет получить титульный бой сразу по возвращении», – сказал источник, пишет ТАСС.
Последний поединок в UFC Макгрегор провел на турнире UFC 205 в ноябре 2016 года, победив техническим нокаутом во втором раунде американца Эдди Альвареса. 27 января 2017 года ирландец провел поединок по боксерским правилам с американцем Флойдом Мэйуэзером, проиграв техническим нокаутом в 10-м раунде.
По словам президента UFC Дэйны Уайта, Макгрегор сразу получит титульный бой в чемпионате, как только вернется к выступлениям.
Макгрегор провел 24 поединка в смешанных единоборствах, одержав 21 победу (18 – досрочно) и потерпев три поражения. Первый титул чемпиона UFC он завоевал в 2015 году. Макгрегор был первым в истории бойцом UFC, обладавшим двумя титулами в разных весовых категориях одновременно. Однако 27 ноября было объявлено о том, что ирландец лишен титула чемпиона UFC в полулегком весе, который передан бразильцу Жозе Альдо.