ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել ոտքի ցավերի պատճառով: Այդ մասին հայտարարել է դերասանի ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը:
Ըստ նրա, բժիշկները որոշել են հոսպիտալացնել դերասանին՝ վախենալով բարդություններից, գրում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը»:
«Հունվարի 17-ին նա գրեթե ամբողջ օրը թատրնում է անցկացրել, իսկ երեկոյան, երբ արդեն գնում էր, բողոքեց, որ ուժեղ ցավ է զգում: Մենք որոշեցինք ռիսկի չդիմել և բժիշկներին կանչեցինք»,-ասել է նա:
Սրտիից Ջիգարխանյանը չի բողոքել: «Նա թատրոնում է ինչ-որ բանով հիվանդացել՝ կոկորդն է ցավում, հազում է: Եվ ձախ ոտքի հետ են ժամանակ առ ժամանակ խնդիրներ առաջանում, հիմա էլ ցավեր ուներ: Հաշվի առնելով, որ նրա հիվանդությունների առկայության պայմաններում դա կարող է վտանգավոր լինել, բժիշկները որոշեցին, որ ավելի լավ է ռիսկի չդիմել և հարկավոր է հիվանդանոց տեղափոխել նրան»,-ասել է Սողոյանը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Արմեն Ջիգարխանյանը հոսպիտալացվել է՝ վիճկաը միջին ծանրության է:Նշվում է, որ նրա գիտակցությունը տեղն է: Ըստ աղբյուրի, հոսպիտալացման պատճառ են դարձել սրտի հետ կապված խնդիրները: Ենթադրվում է, որ դերասանի վիճակի վատթարացման պատճառ է դարձել վերջին օրերի լարված աշխատանքը՝ թատրնում նոր ներկայացում են բեմադրում:

Народный артист СССР Армен Джигарханян попал в больницу из-за боли в левой ноге. Об этом заявил 18 января приятель артиста Артур Согоманян.
По его словам, врачи решили госпитализировать артиста, опасаясь осложнений, пишет «Московский комсомолец».
«Практически весь день в среду он провел в театре, а когда вечером собрался уходить, пожаловался, что у него появилась сильная слабость. Мы решили не рисковать и вызвали врачей», — сказал он.
С сердцем у Джигарханяна все в порядке, пояснил его друг: «Он что-то подхватил в театре, горло болит, кашляет. И с левой ногой возникает проблема время от времени, и сейчас появилась боль. С учетом букета всех его болезней это опасно, поэтому врачи сказали, что лучше не рисковать, надо отвезти в больницу и там делать томографию».
Ранее стало известно, что Джигарханяна госпитализировали в Москве. Сообщалось, что у народного артиста были проблемы с сердцем.