Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հունվարի 19-ին՝ «Արսենալ» տեղափոխությունից առաջ, հրաժեշտ է տվել ՄՅՈւ-ի իր թիմակիցներին և ղեկավարությանը: Այս մասին գրում է բրիտանական Daily Mail պարբերականը:
ՄՅՈՒ-ի աղբյուրներից լրատվամիջոցին ասել են, որ ակումբում Մխիթարյանին շատ էին համակրում:
«Մենք գիտենք, որ նա այնքան էլ գոհ չէ այն ձևից, թե ինչպես այս գործարքը պարտադրվեց իրեն, սակայն հասկանում է, որ «Արսենալում» ավելի մեծ շանսեր ունի խաղալու», – ասել է աղբյուրը:
Ավելի վաղ, Անգլիական «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հաստատել էր Հենրիխ Մխիթարյանին Ալեքսիս Սանչեսի գործարքում ընդգրկելու մասին տեղեկությունները։ Բազմաթիվ հրապարակումների համաձայն, հայ կիսապաշտպանը պիտի տեղափոխվեր ՄՅՈՒ-ից Արսենալ՝ որպես հավելավճար լոնդոնյան ակումբի չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի դիմաց։«Իմ պատկերացմամբ, այդպես էլ լինելու է։ Ինձ դուր է գալիս Մխիթարյանը։ Աշխատավարձի հարցը խնդիր չի առաջացնի», – ասել է նա։

20 Январь 2018 - 07:35 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, который близок к переходу в лондонский «Арсенал», 19 января со слезами на глазах попрощался с партнерами по команде на базе в Каррингтоне.
«Это была проникновенная речь со слезами на глазах. Генрих был популярной фигурой в команде»,- сказал источник в клубе, пишет Daily Mail.
«Мы знаем, что он не очень рад тому, каким образом сложилась вся эта ситуация, но он понимает, что у него больше шансов заиграть в «Арсенале», чем здесь. Он предпочел бы уйти на своих собственных условиях», – заявил неназванный источник.
Мхитарян близок к переходу в лондонский «Арсенал». А «Манчестер Юнайтед» в скором времени должен объявить о приобретении чилийского нападающего Алексиса Санчеса.