Մոսկվայում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում հունվարի 19-ին տղամարդիկ հանդես են եկել կամավոր ծրագրով: Հայաստանցի գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը 127.14 միավորով եզրափակիչ անցած 24 մարզիկների մեջ զբաղեցրել է 16-րդ հորիզոնականը:
Կարճ և կամավոր ծրագրերի արդյունքում Հայրապետյանը վաստակել է 196.63 միավոր (անձնական ռեկորդ) և զբաղեցրել 15-րդ տեղը: Նա լավագույն արդյունքն է ցույց տվել թե´ իր կարիերում, թե´ Հայաստանի տղամարդկանց գեղասահքի պատմության մեջ, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Իսպանիան ներկայացնող Խավիեր Ֆերնանդեսը (295.55)՝ գերազանցելով ռուսաստանցիներ Դմիտրի Ալիևին (274.06) եւ Միխայիլ Կոլյադային (258.90):

На проходящем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию 19 января мужчины состязались в произвольной программе. Армянский фигурист Славик Айрапетян набрал 127.14 очка и занял 16-е место среди 24 спортсменов, вышедших в финал.
По сумме короткой и произвольной программ Айрапетян набрал 196.63 очка (личный рекорд), что позволило ему занять 15-е место – лучший результат в карьере и в истории армянского мужского фигурного катания, сообщает пресс-служба НОКА.
Чемпионом Европы стал испанец Хавьер Фернандес (295.55), опередивший россиян Дмитрия Алиева (274.06) и Михаила Коляду (258.90).