Netflix-ը $39 մլն է կորցրել հոլիվուդյան հայտնի դերասան Քևին Սփեյսիի հետ պայմանագիրը խզելու պատճառով, որին մեղադրում են սեռական ոտնձգությունների մեջ:
Պաշտոնապես այդ գումարն է նշված ներդրումներին ներկայացված զեկույցում՝ որպես «չնախատեսված ծախսեր», սակայն, ըստ աղբյուրների, պատճառը Սփեյսիի հետ համագործակցությունից հրաժարվելն է: Միջոցները ծախսվել են «Թղթե տնակ» սերիալի էպիզոդների նկարահանումների, ինչպես նաև ամերիկացի գրող Գոռ Վիդալի մասին «Գորռ» ֆիլմի էպիզոդների վերանկարահանման համար, որտեղ Սփեյսին գլխավոր դերն էր կատարել: Այդ մասին գրում է Esquire-ը CNN-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ Netflix ընկերությունը հայտարարել էր, որ խզում է գործակցությունը դերասան Քևին Սփեյսիի հետ, որին մեղադրում են սեքսուալ ոտնձգությունների մեջ, իսկ միջազգային հեռուստատեսային ակադեմիան հրաժարվել է հայտնի դերասան Քևին Սփեյսիին հանձնել «Էմմի» մրցանակը, որը նա պետք է ստանար հեռուստատեսության ասպարեզում իր ավանդի համար: 2017-ի հոկտեմբերի 30-ին Սփեյսին հայտարարեց, որ հարաբերություններ է ունեցել ինչպես կանանց, այնպես էլ տղամարդկանց հետ, սակայն այժմ նա կատարել է իր ընտրությունը՝ «ապրելու է որպես միասեռական»: Այս բացահայտման պատճառը «Սթարտրեկ» սերիալի դերասան Էնթոնի Ռեփփի հայտարարությունն էր, որը մեղադրեց աստղին 1986-ին իր դեմ սեռական ոտնձգությունների մեջ, երբ Ռեփփը 14 տարեկան էր:

23 Январь 2018 - 08:17 AMT
Разрыв контракта с голливудским актером Кевином Спейси, которого обвиняют в сексуальных домогательствах, обошелся компании Netflix в 39 миллионов долларов.
Официально эта сумма указана в отчете, направленном инвесторам, как «непредвиденные расходы», однако источники сообщили, что причиной стал отказ сотрудничества с Кевином Спейси: средства ушли на съемку эпизодов сериала «Карточный домик», а также фильма «Гор» об американском писателе Горе Видале, в котором Спейси сыграл главную роль, пишет Esquire со ссылкой на CNN.
Ранее Netflix отказалась от продолжения сериала «Карточный домик», ограничив его шестью сезонами. Кевин Спейси играл в «Карточном домике» главную роль конгрессмена, а затем президента США Фрэнка Андервуда, однако после обвинений в домогательствах его уволили из проекта. Кроме того, в новом фильме Ридли Скотта «Все деньги мира» вырезали и пересняли все сцены с участием Спейси.
Первым Кевина Спейси обвинил в домогательствах актер Энтони Рэпп. Сам Спейси заявил, что не помнит этого случая, но принес извинения и совершил каминг-аут.