Հունվարի 25-ի գիշերը՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերից մեկի պաշտպանական հատվածում ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից հավաստանշվել է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձ: Ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները հետ են շպրտվել:
Ըստ նախնական տվյալների՝ հակառակորդի կողմից կան կորուստներ: Մանրամասները ճշտվում են, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը վերջին անգամ դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր էր ձեռնարկել 2017-ի փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ՊԲ արևելյան և հարավարևելյան ուղղությամբ, ինչի արդյունքում հակառակորդը չեզոք գոտում թողնելով 5 հատուկ ջոկատայինի դիակ և տարհանելով 3 վիրավոր, հետ էր շպրտվել ելման դիրքեր:

Ночью 25 января, около 02:00 (по местному времени), ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск предприняли попытку диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Попытка проникновения азербайджанской диверсионно-разведывательной группы своевременно была пресечена передовыми подразделениями Армии обороны НКР на оборонительном участке одной из боевых позиций, дислоцированных в юго-восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения.
В результате превентивных действий АО НКР азербайджанские спецназовцы были отброшены на исходные позиции.
По предварительным данным, противник понес потери. Подробности уточняются.
ВС Азербайджана в последний раз предприняли попытку диверсионного проникновения в Карабахе в ночь на 25 февраля 2017 года, в результате чего тогда азербайджансцы оставили 5 трупов своих спецназовцев на нейтральной территории и вернулись на исходные позиции с тремя ранеными.