Վերջերս «Մանչեսթեր Յունայթեդից» Լոնդոնի «Արսենալ» տեղափոխված Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ «զինագործների» կիսապաշտպան Մեսութ Օզիլի կողքին խաղալը հաճույք է: Այս մասին գրում է Тhe Sport Review կայքը:
«Կարծում եմ, իսկապես հաճելի է լինելու Օզիլի հետ խաղալը: Բոլորը գիտեն, որ նա հրաշալի խաղացող է, նա գոլային փոխանցումների թագավորն է», – ասել է Մխիթարյանը:
Ավելի վաղ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերն «Արսենալ» հայտարարվել է պաշտոնապես: Տեղեկությունը հայտնվել է լոնդոնյան ակումբի վեբկայքում:
Մխիթարյանը ակումբում շաբաթական £200.000-ից ավելի աշխատավարձ է ստանալու: 29-ամյա հայ ֆուտբոլիստը «զինագործների» հետ կնքել է 3,5 տարվա պայմանագիր:Հայտնի է նաև, որ Մխիթարյանը կրելու է 7 համարի մարզաշապիկը։ «Մխիթարյան» գրությամբ մարզաշապիկները վաճառքի համար արդեն հասանելի են երկրպագուներին:

Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян, перешедший из «Манчестер Юнайтед» в «Арсенал» сказал, что ему будет интересно сыграть с немецким хавбеком лондонского клуба Месутом Озилом.
«Будет интересно играть вместе с Озилом. Все знают, что он является фантастическим футболистом, «королем» голевых передач». С нетерпением жду этого момента»,- сказал 29-летний армянин, сообщает пресс-служба «Арсенала».
«Мне импонируют его футбольный интеллект, то как он понимает и читает игру, придает ей темп, а также принимает решение в завершении атак»,- добавил Мхитарян.
Трансфер Мхитаряна из «Манчестер Юнайтед» в «Арсенал» был официально подтвержден 22 января. В обратном направлении проследовал Алексис Санчес.Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян, перешедший из «Манчестер Юнайтед» в «Арсенал», будет получать в составе лондонского клуба зарплату в размере более£200.000 в неделю.