Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) Ռուսաստանից 169 մարզիկի է թույլ տվել մասնակցել հարավկորեական Փհենչհանում կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերին: Այդ մասին հայտարարվել է Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ասուլիսում:
Ըստ Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Ստանիսլավ Պոզդնյակովի, առաջատար մարզիկները կմասնակցեն մրցումներին, գրում է Deutsche Welle-ն:
Դեկտեմբերի 5-ին ՄՕԿ-ը խթանիչների օգտագործման համար հեռացրեց Ռուսաստանի հավաքականին Օլիմպիական խաղերին մասնակցելուց: Չեզոք դրոշի ներքո կկարողանան ելույթ ունենալ միայն այն ռուսաստանցի մարզիկները, որոնք չեն օգտագործել խթանիչներ:

Международный олимпийский комитет (МОК) готов допустить до зимних Олимпийских игр в южнокорейском Пхёнчхане 169 спортсменов из России. Об этом 25 января стало известно на пресс-конференции Олимпийского комитета России (ОКР).
По словам вице-президента ОКР Станислава Позднякова, ведущие атлеты не были допущены к соревнованиям, пишет Deutsche Welle.
5 декабря МОК из-за систематического употребления допинга отстранил сборную России от участия в Олимпиаде в Пхёнчхане. Выступить под нейтральным флагом смогут лишь те российские спортсмены, которые не были замечены в употреблении допинга.