31 Հունվար 2018 - 10:56 AMT
«Գահերի խաղը» հեռուստասերիալում Արիա Սթարքին մարմնավորող դերասանուհի Մեյսի Ուիլյամսը Twitter-ի իր միկրոբլոգում հերքել է, որ ինքն ասել է, թե սերիալի վերջին՝ 8-րդ եթերաշրջանը կհեռարձակվի 2019 թվականի ապրիլին:
Դերասանուհու խոսքով՝ բրիտանական Metro պարբերականը մեջբերում է արել իր մի քանի տարի առաջ տված հարցազրույցից:
««Գահերի խաղի» վերջին եթերաշրջանի առաջին հեռարձակման ամսվա մասին այդ «ﬔջբերումը», որը ես ենթադրաբար տվել եմ, ամբողջությամբ սխալ է և վերցված է այն հարցազրույցից, որը ես տվել եմ մի քանի տարի առաջ», – գրել է Ուիլյամսը:
Ավելի վաղ, բրիտանական Metro-ն գրել էր, որ Մեյսի Ուիլյամսն ասել է, թե վերջին եթերաշրջանի պրեմիերան լինելու է 2019 թվականի ապրիլին:
Հեռուստասերիալը թողարկող HBO կաբելային հեռուստաալիքը հայտարարել էր, որ մեծ մասսայականություն վայելող «Գահերի խաղը» ամերիկյան հեռուստասերիալի վերջին` 8-րդ եթերաշրջանը կհեռարձակվի 2019 թվականին: Հեռարձակման կոնկրետ ժամկետները չէին նշվում: Եթերաշրջանը բաղկացած կլինի 6 սերիայից:

31 Январь 2018 - 13:25 AMT
Актриса Мэйси Уильямс, играющая Арью Старк в популярном сериале «Игра престолов», взяла назад свои слова о дате премьеры восьмого, заключительного сезона шоу. Об этом Уильямс написала в своем микроблоге в Twitter.
Ранее в интервью газете Metro Уильямс рассказала, что трансляция восьмого сезона намечена на апрель 2019 года.
По словам актрисы, цитата о релизе «Игры престолов» является абсолютной ложью и взята из интервью, которое она давала несколько лет назад.
«Этот твит написан, чтобы вы знали, что дата выхода заключительного сезона «Игры престолов», которую я предположительно назвала, не соответствует действительности и вырвана из интервью, взятого у меня несколько лет назад», – заявила Уильямс.