3 Փետրվար 2018 - 08:12 AMT
Pixar անիմացիոն ստուդիան մտադիր է մուլտֆիլմ նկարահանել, որի գլխավոր հերոսները կլինեն «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները: Այդ մասին հայտնում է La Jugada Financiera-ն:
«Կատալոնացիները բանակցում են ամերիկացի ռեժիսորների հետ անիմացիոն ֆիլմի նկարահանումների շուրջ: Արդեն հանդիպումներ են եղել «Բարսելոնայի» և Pixar-ի մենեջերների միջև: Մենք չենք խոսում անհայտ պրոդյուսերների մասին: Դա Ուոլթ Դիսնեյն է»,-ասել է ռադիոհաղորդավար Ռոկկո Շտայնհաուզերը:
Ֆիլմի միջոցով «Բարսելոնան» փորձում է ավելի ճանաչելի դառնալ մեդիատարածքում: Կինոնկարի մանրամասների և սյուժեի մասին ոչինչ չի ասվում:
21 հանդիպումից հետո «Բարսելոնան» Իսպանիայի առաջնության առաջատարն է: Կատալոնական ակումբը 57 միավոր ունի և 11 միավորով առաջ է Մադրիդի «Ատլետիկոյից»:
2017-ի դեկտեմբերին Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն խոսել է իր կյանքը կինոյի հետ կապելու ցանկության մասին: Նա հայտարարել էր, որ ֆուբոլային կարիերայի ավարտից հետո ցանկանում է բիզնեսով զբաղվել և ֆիլմեր նկարահանել:

Анимационная студия Pixar собирается выпустить мультфильм, в котором главными героями выступят футболисты «Барселоны».
«Прямо сейчас каталонцы ведут переговоры с американскими режиссерами о том, чтобы снять анимационный фильм. Уже есть контакты между менеджерами «Барселоны» и Pixar. И мы не говорим о каких-то мелких продюсерах. Это Уолт Дисней», — рассказал радиоведущий Рокко Штайнхаузер, пишет Lenta.ru со ссылкой на La Jugada Financiera.
С помощью фильма «Барселона» надеется повысить узнаваемость бренда в медиапространстве. О деталях картины и ее сюжете не сообщается.
После 21-го матча «Барселона» лидирует в чемпионате Испании. Каталонский клуб имеет в активе 57 очков и опережает мадридский «Атлетико» на 11 очков.