Ադրբեջանը չի մասնակցի ապրիլի 15-19-ը Երևանում կայանալիք սուսերամարտի Եվրոպայի առաջնությանը, որին ակնկալվում է մինչև 23 տարեկան ավելի քան 500 մասնակից 30 երկրից: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի սուսերամարտի ֆեդերացիան, հայտնում է Haqqin.az-ը:
«Մրցաշարը չի մտնում ֆեդերացիայի օրացուցային պլանի մեջ»,-ասվում է ադրբեջանական ֆեդերացիայի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները 3 անգամ մասնակցել են Հայաստանում կայացած միջազգային մրցումներին՝ 2009-ի ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը, բռնցքամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությանը 2012-ին, ինչպես նաև հրաձգության Եվրոպայի առաջնությանը 2014-ին:

С 15 по 19 апреля в Ереване состоится чемпионат Европы по фехтованию среди спортсменов не старше 23 лет.
В соревновании, в котором ожидается участие около 500 спортсменов из 30 стран, азербайджанские спортсмены участия не примут. Об этом сообщили в Федерации фехтования Азербайджана, пишет Haqqin.az.
«Данное соревнование не входит в календарный план нашей федерации», – заявили в пресс-службе организации.
Ранее представители Азербайджана трижды участвовали в соревнованиях в Армении. Речь идет о молодежном чемпионате Европы по дзюдо 2009 года, чемпионате мира среди молодежи по боксу 2012 года, а также о взрослом чемпионате Европы 2014 года по стрельбе из лука.