15 Փետրվար 2018 - 06:15 AMT
Առնվազն 17 մարդ է զոհվել ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի Փարքլենդ քաղաքի դպրոցում կրակոցների հետևանքով: Զոհվել են ինչպես ուսուցիչներ, այնպես էլ աշակերտներ: 12 մարդ շենքում է սպանվել, 2-ը՝ դպրոցի բակում, մեկը՝ փողոցում: Երկու վիրավոր մահացել է հոսպիտալում:
Հարձակվողը կրակել է AR-15 ինքնաձիգից, հայտնում է currenttime.tv-ն:
Ըստ շերիֆի, ևս 14 վիրավոր կա:
Ենթադրյալ հանցագործը ձերբակալվել է՝ կասկածում են, որ դա նույն դպրոցի 19-ամյա աշակերտ Նիկոլաս Քրուզն է: Նրան հեռացրել էին դպրոցից կարգապահական խնդիրների պատճառով:
Կրակոցները Ֆլորիդայում զոհերի քանակով ամենաարյունահեղ միջադեպն է 2012-ից ի վեր, երբ Սենդի Հուք դպրոցի վրա հարձակման հետևանքով 26 մարդ զոհվեց:

Не менее 17 человек погибли при нападении на школу Марджори Стоунман Дуглас американского города Паркленд, штат Флорида. Об этом сообщили в офисе шерифа.
В школе погибли как ученики, так и взрослые. 12 человек были убиты внутри здания, двое во дворе школы, один на улице. Двое раненых скончались в госпитале. Нападавший пользовался винтовкой AR-15, у него было несколько магазинов с патронами, пишет «Настоящее время».
По данным офиса шерифа, еще 14 человек были ранены, они доставлены в больницы.
Вскоре после нападения полиция задержала предполагаемого преступника. В нападении на школу подозревают бывшего студента этой школы 19-летнего Николаса Круза. Его отчислили из-за проблем с дисциплиной, сообщил шериф.
Стрельба в школе во Флориде стала самой кровавой по числу жертв с 2012 года. Тогда при нападении на школу в Сэнди Хук погибли 26 человек.