16 Փետրվար 2018 - 08:50 AMT
Զիմբաբվեն դյուրացնում է մուտքի արտոնագրի տրամադրման ռեժիմը 28 երկրի՝ այդ թվում նաև Հայաստանի քաղաքացիների համար: Bulawayo24 News կայքի փոխանցմամբ, համապատասխան որոշումն ընդունել է երկրի կառավարությունը:
Այսուհետ Հայաստանի քաղաքացիները կարող են Զիմբաբվեի վիզա ստանալ երկիր ժամանելուց անմիջապես հետո:
Ներգաղթի վարչության բաժնի տնօրեն Կլեմենտ Մասանգոն հայտնել է, որ փոփոխություններն ուժի մեջ են մտել և միտված են ճամփորդությունների դյուրացմանն ու երկրում զբոսաշրջության ոլորտի զարգացմանը:
B կարգի ռեժիմով զբոսաշրջիկները կարող են վիզա ստանալ ժամանումից հետո, իսկ C կարգի համար զբոսաշրջիկները պետք է նախքան ճանապարհորդությունը վիզա ստանան: 28 երկրի ցանկում են նաև Մեքսիկան, Եթովպիան, Պանաման, Ռումինիան և այլն:

16 Февраль 2018 - 11:08 AMT
Зимбабве упростило визовый режим с 28-ю странами, в том числе и с Арменией. Соответствующее решение приняло правительство страны.
В рамках пересмотра визовой политики правительство Зимбабве переместило 28 стран из категории C в категорию B. Таким образом теперь визитеры из Армении смогут получить визу по прибытии в Зимбабве, пишет Bulawayo24 News.
Глава государственного Департамента миграции Зимбабве Клемент Масанго заявил, что принятые меры возымеют немедленный эффект и положительно скажутся на развитии туризма в Зимбабве.