Հայաստանի հավաքականի և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարծիք է հայտնել, որ լոնդոնյան ակումբը կարող է հաղթել Եվրոպայի լիգայում: Այդ մասին հայ ֆուտբոլիստը հայտարարել է Եվրոպայի լիգայի 1/16 եզրափակչում «Էսթերսունդի» հետ խաղից հետո:
«Արսենալը» հաղթել է 3:0 հաշվով:
Ըստ Մխիթարյանի, «Արսենալը» պետք է կենտրոնանա յուրաքանչյուր խաղի վրա անկախ խաղի արդյունքից, ավելի մեծ հաջողության հասնելու համար, գրում է The Guardian-ը:
«Սա «Էսթերսունդի» հետ առաջին խաղն էր ընդմիջումից հետո: Մենք շարունակում ենք ելույթներն առաջնությունում և լավ խաղավիճակում ենք: Շվեդական թիմը լավն է, լավ պայքարեց, բայց մենք 2 գոլ իրացրեցինք ամենասկզբում, ինչն էլ կանխորոշեց խաղի արդյունքը»,-հայտարարել է Մխիթարյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե կարող է արդյոք «Արսենալը» հաղթել Եվրոպայի լիգայում՝ Մխիթարյանն ասել է. «Ինչո՞ւ ոչ: «Արսենալը» կարող է դա անել: Պետք է շարունակել պայքարը, իսկ արդյունքները կամփոփենք խաղաշրջանի ավարտին»:
Մխիթարյանը 2 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել «Էսթերսունդի» հետ խաղում: 84-րդ րոպեին նա փոխարինվել է:

16 Февраль 2018 - 10:35 AMT
Полузащитник сборной Армении и «Арсенала» Генрих Мхитарян выразил мнение, что лондонский клуб вполне может выиграть Лигу Европы. Об этом армянский футболист заявил после первого матча 1/16 финала Лиги Европы против «Эстерсунда».
«Арсенал» одержал в этом матче победу со счетом 3:0.
По его словам, «Арсенал» должен сосредоточиться на каждой игре независимо от этого результата этого матча, чтобы добиться большего успеха, пишет The Guardian.
«Это был первый матч «Эстерсунда» после перерыва. Мы же продолжаем выступление в чемпионате и находимся в хорошем игровом тонусе. У шведов хорошая команда, которая боролась, но мы забили два мяча в самом начале, что и предопределило итоговый успех»,- заявил Мхитарян.
Отвечая на вопрос, может ли «Арсеналу» выиграть Лигу Европы, Мхитарян сказал: «Почему бы и нет? «Арсенал» способен сделать это. Нужно продолжать бороться, а итоги будем подводить по окончании сезона».
Мхитарян стал автором двух голевых передач в матче с «Эстерсундом» в 1/16 финала Лиги Европы.На 84 минуте матча Мхитарян был заменен.